Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Uwaga oszukują w Łomży

- Do 90-letniej kobiety dzwonili oszuści mówiąc, że syn miał wypadek. Potem próbowali podać się za policjantów, aby wyłudzić pieniądze – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzegając przed telefonicznymi oszustami, którzy w poniedziałkowe popołudnie ponownie „zaatakowali” w Łomży. Zwykle prób oszustwa w jednym mieście jest więcej – w Łomży powiadomiono dziś o dwóch - dlatego policjanci apelują o ostrzeżenie zwłaszcza starszych mieszkańców, którzy najczyściej padają ofiarami telefonicznych oszustów.

- Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują oszuści bywają bardzo różne, jednak ich wspólnym elementem jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i przychylności – mówi Szlesińska. - Bardzo często zaczyna się od zwykłego telefonu od rzekomego wnuczka, wnuczki, kuzyna, czy syna z prośbą o pomoc, czy pilne pożyczenie pieniędzy.
Policjanci przypominają, że aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do osób nieznanych. 
Proszą także, aby o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy natychmiast informować Policję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę