Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Skromny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tylko kilkadziesiąt osób przeszło w niedzielny wieczór ulicami Łomży w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem nie było na nim szturmówek, ani banerów ONR-u. Uczestnicy marszu nieśli biało-czerwone flagi i kilka banerów ze zdjęciami żołnierzy niezłomnych z okolic Łomży.

Marsz pamięci wyszedł po mszy świętej sprawowanej w Katedrze w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy niezłomnych. Wśród maszerujących byli m.in. poseł Lech Kołakowski i stosunkowo silna reprezentacja radnych miejskich PiS z przewodniczącym Janem Olszewskim na czele. Uczestnicy szli szybko zatrzymując się na krótko jedynie przed pomnikami „Pamięci więźniów politycznych zamęczonych i pomordowanych w latach 1939 – 1956” w pobliżu teatru i dawnego Urzędu Wojewódzkiego, oraz pomnikach żołnierzy AK i NSZ przy szkole muzycznej przy Alei Legionów. Składano tu kwiaty i zapalano znicze.

W przeciwieństwo do marszów organizowanych w latach poprzedni, tym razem uczestnicy nie odczytywali życiorysów wybranych żołnierzy niezłomnych z okolic miasta, ani nie skandowali głośno haseł. Organizatorzy marszu słabą frekwencję próbowali tłumaczyć niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Podczas przemarszu uczestników ulicami Łomży padał niewielki deszcz.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę