Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Karski przed Jurgielem

Główne zdjęcie
Krzysztof Jurgiel i Karol Karski podczas spotkania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku

Komitet Polityczny PiS ustalił kto będzie „jedynką”, a kto „dwójką” w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie listę PiS otwierać ma ponownie obecny europoseł Karol Karski z Warszawy, a na drugim miejscu będzie były szef wojewódzkich partii i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel z Białegostoku.

Pochodzący z Warszawy prof. nadzw. Karol Adam Karski to jeden z najważniejszych polityków partii Prawo i Sprawiedliwość. Przez w latach 2005-2011 był posłem na Sejm RP, przy czym w 2007 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Obecnie w partii pełni funkcję rzecznika dyscypliny. 
W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z 2014 roku Karski został wystawiony przez PiS na pierwsze miejsce listy w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Zdobył niemal 68 tysięcy głosów poparcia i wraz z  Barbarą Kudrycką (PO, którą poparło niemal 61,5 tys. mieszkańców) objął mandat europosła. 

Co ciekawe przed pięciu laty „dwójką” na liście PiS był Dariusz Piontkowski, który niedawno został wskazany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jako pełnomocnik partii w województwie. Piontkowski przejął funkcję prezesa i zarządu okręgowego partii, pozbawiając władzy Krzysztofa Jurgiela, który partyjnymi strukturami kierował od 2010 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę