Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Sekściński dyrektorem w ARiMR

Główne zdjęcie
Jarosław Gowin, Marcin Sekściński, Stanisław Derehajło (fot. Facebook.com/s.derehajlo)

Był dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, a od ubiegłego roku jest doradcą wicepremiera Jarosława Gowina. Niedawno miał zostać członkiem zarządu województwa podlaskiego, a teraz został zastępcą dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Marcin Piotr Sekściński na stanowisku wicedyrektora ARiMR w Łomży zastąpi Grzegorza Chełmińskiego, który został przeniesiony do centrali rolniczej Agencji w Warszawie.

Marcin Piotr Sekściński ma 39 lat. Ukończył studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na Uniwersytecie w Białymstoku. Był m.in. kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej, naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Kolneńskiego, czy dyrektorem Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle. W styczniu 2018 roku wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał go na swojego doradcę. 
W jesiennych wyborach samorządowych Marcin Sekściński startował z listy PiS do sejmiku województwa podlaskiego. Zdobywając 4 264 głosów poparcia nie zdołał zdobyć mandatu radnego wojewódzkiego.  
W połowie listopada ubiegłego roku Marcin Sekściński znalazł się na liście pięciu osób – jako jeden z dwójki spoza sejmiku - rekomendowanych przez Komitet Polityczny PiS do nowego zarządu województwa podlaskiego. Po „buncie” radnych wojewódzkich PiS, czego efektem była porażka w wyborach na przewodniczącego Sejmiku zgłoszonego przez klub PiS Marka Komorowskiego i opóźnienie wyboru zarządu, ostatecznie Sekściński formalnie nie został zgłoszony na członka zarządu. 
O tym, że Marcin Sekściński ma zostać zatrudniony w łomżyńskim ARiMR mówiło się od kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu jeden z dotychczasowych zastępców dyrektora Wiesława Grzymały - Grzegorz Chełmiński – został przeniesiony do centrali rolniczej Agencji w Warszawie. Tym samym w Łomży powstało miejsce, które – jak plotkowano - miał zająć Sekściński. Jeszcze we wtorek po południu Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR w Warszawie zapewniał, że pan Marcin Piotr Sekściński nie został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, a w piątek  po południu – Stanisław Derehajło, członek zarządu województwa podlaskiego, ale także – podobnie jak Sekściński doradca wicepremiera Jarosława Gowina, opublikował na swoim profilu na Facebook zdjęcie i podpisał: Wspólne zdjęcie z zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR Marcin Sekścinski, Jarosław Gowin i rolnik z Bociek. 

Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji przez rzecznika ARiMR.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę