Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zbóje z Łomży

Dwóch młodych mieszkańców Łomży na jednym z osiedli napadło na starszego mężczyznę. Zabrali mu zakupy i pieniądze. Złodzieje długo łupem się nie cieszyli, bo po kilku godzinach zostali zatrzymani przez policjantów. Teraz grozi im surowa kara. Za rozbój kodeks karny przewiduje od 2 do nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu, ale policja poinformowała o tym dopiero w poniedziałek. Na jednym z łomżyńskich osiedli doszło wtedy do rozboju. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że do idącego chodnikiem 67-letniego mężczyzny, podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn i zażądało wydania pieniędzy. Sprawcy doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrali niesioną przez niego reklamówkę z zakupami oraz trzymane w książeczce mieszkaniowej pieniądze na opłaty, po czym uciekli. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców tego zdarzenia. Po kilku godzinach kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 18-letniego mieszkańca gminy Łomża. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Niespełna dwie godziny później, w ręce funkcjonariuszy wpadł także 23-latek z Łomży. W wyniku dalszej pracy funkcjonariuszy wyszło na jaw, że młodszy z mężczyzn może mieć jeszcze związek z kradzieżą biżuterii o wartości 400 zł, do której doszło w Łomży na początku miesiąca. Łupem sprawcy padła wtedy złota bransoletka i srebrny naszyjnik. Wczoraj po południu obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Ich sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym (Art. 280) kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę