Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Trzy miesiące na nowego marszałka

Urząd Marszałkowski w Białymstoku oficjancie potwierdził, że Artur Kosicki złożył rezygnację ze stanowiska marszałka województwa. Podano także, że „dotychczasowy zarząd województwa wykonuje swoje obowiązki do czasu wyłonienia nowego składu zarządu.”

Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego oświadczenie o rezygnacji marszałka Artura Kosickiego „wpłynęło do biura sejmiku województwa podlaskiego we wtorek, 5 lutego br. Ma zostać wprowadzone do porządku obrad najbliższej sesji sejmiku zaplanowanej na 18 lutego br.”
Jak wyjaśnia Dyrektor Biura Sejmiku Bogumiła Karniewicz, jeśli rezygnacja marszałka zostanie przez radnych przyjęta, to w ciągu trzech miesięcy od tej decyzji, czyli od 18 lutego br. musi zostać wybrany nowy zarząd województwa. 
Natomiast, jeśli sejmik nie przyjmie rezygnacji, to termin trzech miesięcy na powołanie nowego zarządu rozpoczyna się z ostatnim dniem lutego. Radni podejmą decyzję w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów.

W wyborach 21 października 2018 roku kandydaci Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość zdobyli poparcie 41,64% mieszkańców województwa, co przełożyło się na 16 mandatów radnych w 30-osobowym Sejmiku.
Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna „Koalicja Obywatelska” zdobyła poparcie 24,14% wyborców i do Sejmiku wprowadziła 9 radnych. Pozostałe 5 miejsc w Sejmiku obsadzili radni z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe, który zyskał poparcie 15,66% mieszkańców.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę