Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Litewscy złodzieje luksusowych aut z aktem oskarżenia

Główne zdjęcie
Jeden z Litwinów zatrzymany przez policjantów po próbie kradzieży luksusowego samochodu

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko czterem Litwinom. Mężczyźni w lutym ubiegłego roku mieli ukraść dwa, a w marcu usiłować ukraść trzy inne luksusowe auta w Łomży. Wartość najdroższego z samochodów którego chcieli skraść w Łomży wynosiła ponad 600 tysięcy złotych.

Pod koniec lutego w Łomży doszło do serii kradzieży drogich samochodów. Na początku marca policjanci niemal „na gorącym” uczynku zatrzymali czterech Litwinów. Wpadli po informacji od mieszkanki Łomży, która o godzinie 3. nad ranem spłoszyła osoby grzebiące przy jej Mercedesie. Po poszukiwaniach z udziałem psa tropiącego policjanci zatrzymali cztery osoby – obywateli Litwy, których podejrzewano o usiłowanie kradzieży samochodów. Meżczyźni trafili do tymczasowego aresztu, a teraz, po niemal roku śledztwa,  prokuratorzy sporządzili akt oskarżenia. Czterech Litwinów: Mantas B., Milisevivius R., Normandas V. oraz Andrius S. oskarżono o dokonanie kradzieży w nocy z 25 na 26 lutego 2018 roku w Łomży dwóch pojazdów: Jeep Grand Cherokee o wartości 120.000 zł oraz Audi Q5 o wartości 190.000 zł. Mężczyznom oskarżono także oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem trzech trzech innych aut. Do nich miało dojść 1 marca 2018 roku w Łomży. Litewscy złodzieje próbowali wówczas ukraść samochodu marki Mercedes E o wartości 626.000 zł, Mercedes GLE o wartości 195.000 zł i Mercedes S o wartości 44.000 zł.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż dwóch z tej czwórki Litwinów - Normandas V. oraz Mantas B. - wcześniej w nocy z 23 na 24 lutego 2018 r.  dokonało kradzieży w Białymstoku. Mieli wówczas  ukraść Toyotę Rav 4 w wartości 60.000 zł oraz usiłowali dokonać kradzieży BMW X5 o wartości 230.000 zł. Wobec powyższego akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę