Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Ślisko i niebezpiecznie

Główne zdjęcie
Zdarzenie drogowe w Serwatkach. Na pomoc ruszyło kilka zastępów strażaków ratowników m.in. z OSP w Nowogrodzie. (fot. OSP Nowogród)

Do 7 kolizji i jednego wypadku drogowego doszło minionej doby w Łomży i najbliższej okolicy. Po wieczornych opadach śniegu i spadku temperatury poniżej zera w regionie zrobiło się ślisko i niebezpiecznie. Najczęściej samochody wypadały z drogi lądowały w przydrożnych rowach. Tak było m.in. na drodze Łomża – Śniadowo, w Serwatkach za Nowogrodem, czy w okolicach Przytuł. Jako wypadek zakwalifikowano popołudniowe potrącenie pieszej w Piątnicy. Ranna kobieta w wieku 83 lat przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Łomży. Tymczasem synoptycy zapowiadają, że ślizgawica może się powtórzyć najbliższej nocy.

Jako pierwszą z serii wieczornych kolizji policjanci wskazują tę z Łomży. O godzinie 17.10 kierowca volkswagena polo nieprawidłowo cofał i uderzył w inne auto, za co dostał od policjantów mandat w wysokości 300 zł. 
Pozostałe kolizje związane były z fatalnymi warunkami  na drodze i zdaniem policjantów niedostosowaniem do nich prędkości jazdy przez kierowców. Między godziną 20.20, a 20.45 na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Śniadowo z drogi wypały trzy samochody. Jeden z nich uderzył w słup oświetleniowy. Tylko w stosunku do tego ostatniego kierowcy policjanci zastosowali pouczenie zamiast mandatu. 
Do kolejnej kolizji doszło około godz. 23. w Serwatkach za Nowogrodem. Tu z drogi wypadł kierowca mazdy jadący w kierunku wsi Kąty. Pół godziny później na terenie gminy Przytuły audi uderzyło w słup. Kierowca nie chciał przyjąć mandatu, dlatego policjanci zapowiadają skierowanie sprawy do sądu. 
Do kolejnego podobnego zdarzenia doszło już po północy na drodze krajowej nr 61. W słup przydrożnej latarni uderzyło ciężarowe iveco.  Za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze kierowca dostał 200 zł mandatu. 

Urszula Brulińska z KMP w Łomży informuje także o zatrzymaniu nietrzeźwego rowerzysty, który o godz. 19.45 jechał bez jakiegokolwiek oświetlenia przez Miastkowo. Tym samym mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dogi i ma odpowiadać za to przed sądem. 

Znowu będzie ślizgawica
Dziś w ciągu dnia w regionie ma utrzymywać się zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna do +1°C. W nocy temperatura powietrza ma spaść w regionie do -1°C. Po północy synoptycy zapowiadają przemieszczające się z południowego zachodu na północny wschód województwa podlaskiego, strefę opadów deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami marznących powodujących gołoledź. 
W sobotę opady deszczu i ocieplenie. Temperatura wzrośnie do +4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W nocy z soboty na niedzielę ma być powyżej zera – ok. +2°C, a w niedzielę w Łomży termometry mogą wskazywać nawet  +8°C. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę