Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Zwrot nietrafionych zakupów – zobacz, jak łatwo to zrobić

Kupiłeś nietrafiony zakup? Sukienka nie leży tak, jak powinna a marynarka jest za duża? W niektórych przypadkach możesz zwrócić tę rzecz do sklepu, otrzymać zwrot pieniędzy i kupić sobie za nie coś, co będzie Ci się podobało. A może dostałeś w prezencie od kogoś sweter, który nie do końca Ci pasuje?

Nasi bliscy nie zawsze są w stanie odgadnąć, co nam się podoba lub czego potrzebujemy. Niepasujące ubrania, buty, biżuteria lub perfumy niedostosowane do stylu obdarowanych mogą być zwrócone. W przypadku zakupu prezentu przez internet zawsze istnieje możliwość oddania towaru do sklepu i otrzymania zwrotu pieniędzy. Każdy konsument ma prawo w ciągu 14 dni oddać przedmiot kupiony na odległość bez konieczności podawania przyczyny. Nie ma znaczenia, jaki będzie to prezent – ustawodawca nakłada na sprzedawców obowiązek przyjęcia większości zwrotów, a sami sprzedający w trosce o klientów często wydłużają czas na zwrot o kolejny tydzień, a nawet dwa.

Trudniej oddać nietrafiony zakup czy prezent do sklepu stacjonarnego, bo w takim przypadku nie ma przepisu, który nakazywałby sprzedającemu przyjąć zwrot. Właściciel sklepu może się zgodzić na przyjęcie każdego przedmiotu, może przyjąć tylko niektóre towary, ale ma też możliwość odmowy przyjęcia zwrotu. Zwykle zwrotowi w sklepach nie podlegają towary odpakowane i produkty spożywcze. Coraz większe zainteresowanie zakupami przez internet ma związek między innymi, z tym że kupując na odległość, zawsze mamy prawo zwrócić zakupione towary.

Jeśli chcesz oddać nietrafione zakupy, najpierw dowiedz się, czy sklep ma podpisaną umowę z konkretną firmą kurierską, która odbiera zwroty. Jeśli tak, złóż do sklepu wypełniony formularz odstąpienia od umowy i poczekaj na kuriera. Jeśli sklep nie wysyła kuriera po paczki, samodzielnie zamów go za pośrednictwem serwisu Furgonetka. W ten sposób możesz zamówić nawet zwrot towaru za granicę.

W przypadku chęci zwrotu towaru do zagranicznego sklepu możesz skorzystać z oferty kuriera międzynarodowego. Cennik paczek za granicę w serwisie Furgonetka.pl jest bardzo korzystny, więc zwrot będzie tańszy. W ofercie serwisu Furgonetka znajduje się kilka firm kurierskich, które dostarczają przesyłki zagraniczne. Możesz skorzystać ze standardowego nadania albo zamówić doręczenie do konkretnej godziny – jeśli np. zależy ci na tym, by jak najszybciej otrzymać zwrot pieniędzy. Pamiętaj jednak, że w przypadku takiego zwrotu zwykle trzeba dysponować paragonem fiskalnym dokumentującym zakup w konkretnym sklepie.

Nadaj paczkę już dziś na www.furgonetka.pl.

tekst płatny

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę