Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nowy wóz strażaków z Mątwicy

Kluczyki do nowego średniego wozu bojowego otrzymali strażacy ochotnicy z Mątwicy. W ubiegłym roku świętowali jubileusz 90-lecia powstania jednostki, a w niedzielę odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz na podwoziu MAN kosztował ponad 860 tysięcy złotych. - Sprzęt jest drogi, ale bardzo potrzebny, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie, a strażacy żeby mogli reagować szybko i skutecznie potrzebują tego sprzętu - mówił Jarosław Zielińsk wiceminister MSWiA, który wręczył strażakom z Matwicy kluczyki do ich nowego samochodu.

Jednostka OSP w Mątwicy jest jedną z dwóch z gminy Nowogród włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zdaniem burmistrza  Nowogrodu Grzegorza Palki nowy wóz strażakom z Mątwicy był niezbędny. Dziękował wiceministrowi Zielińskiemu za wsparcie i pomoc w zakupie samochodu. Większość środków pochodziła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
- Gmina Nowogród z własnego budżetu wyłożyła 161 tys. zł. Pozyskane 700 tysięcy złotych to kwota niewyobrażalnie duża – mówił burmistrz Palka podkreślając, że dzięki temu nasi strażacy będą sprawnie funkcjonować dla dobra mieszkańców gminy. 
Burmistrz zwracał uwagę, że przez Mątwicę przebiega droga wojewódzka, a w niedalekiej odległości będzie budowana Via Baltica i jednostka z Mątwicy, oraz ten samochód, będą mogły być zadysponowane do zdarzeń na tej międzynarodowej trasie. 
Kluczyki i dowód rejestracyjny do nowe samochodu z rąk wiceministra Zielińskiego, ale także nadbrygadiera Jarosław Wendta, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz burmistrza Palki odebrali Paweł Parzych i Bogdan Chętnik. Wóz poświęcili wspólnie proboszcz z Nowogrodu ks. Remigiusz Krajewski oraz ks. Radosław Kubeł - diecezjalny duszpasterz strażaków.
- Brak mi słów, dla naszej jednostki to ogromne wsparcie – mówił komendant jednostki Bogdan Chętnik dziękując wiceministrowi i wszystkim, którzy się przyczynili do kupna tego samochodu. 

Średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwozu MAN  z napędem 4x4 ma silnik o mocy 290 KM, zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, działko wodno-pianowe, szybkie natarcie wodno-pianowe o długości 60 metrów, cztery zraszacze. Wyposażony jest m.in. w maszt oświetleniowy pneumatyczny z lampami typu LED oraz sprzęt ratownictwa technicznego.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę