Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wieczorem zaczyna się żałoba narodowa

Od godz. 17.00 w piątek do godziny 19.00 w sobotę na terenie całego kraju obowiązuje żałoba narodowa. Wprowadził ją Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Został on zaatakowany przez nożownika w niedzielę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zmarł wyniku odniesionych obrażeń następnego dnia w szpitalu.

Oto Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 441, 1669 i 2245) zarządza się, co następuje:
§ 1. W związku z tragiczną śmiercią Pana Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska w dniu 14 stycznia 2019 r. zarządzam wprowadzenie żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 18 stycznia 2019 r. od godz. 17.00 do dnia 19 stycznia 2019 r. do godz. 19.00.
§ 2. W czasie trwania żałoby narodowej flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej opuszcza się do połowy masztu, w szczególności na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedziby urzędowe albo miejsce obrad naczelnych władz Państwa, innych organów państwowych i państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów samorządu terytorialnego i komunalnych jednostek organizacyjnych.
§ 3. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji, nadawcy koncesjonowani oraz redakcje dzienników i czasopism uwzględniają w czasie trwania żałoby narodowej potrzebę uczczenia pamięci Pana Pawła Adamowicza.
§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Duda
Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę