Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W Wiźnie mają swój Posterunek Policji

Po niemal 20 latach policjanci wracają na posterunek do Wizny. Zlikwidowano go wraz z końcem XX wieku. Dziś wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński mówił, że to 9. w województwie podlaskim i 99. w kraju wcześniej zamknięty, a teraz reaktywowany posterunek. - Jestem przekonany, że w związku z tym, na terenie tej gminy i 28 miejscowości tej gminy, będzie bezpieczniej – mówił wiceminister. Z jego rąk kluczyki od posterunku otrzymał aspirant sztabowy Aureliusz Postół, nowy kierownik nowego Posterunku Policji w Wiźnie. Pracować tu będzie pięciu funkcjonariuszy, którzy na początek otrzymali także nowy samochód.

Po likwidacji, wraz z końcem 2000 roku, Komisariatu Policji w Wiźnie samorządowcy przez lata zabiegali o powrót policjantów na stałe do tej miejscowość, bo funkcjonujący tu Punkt Przyjęć Interesantów, znajdującego się 11 kilometrów dalej Posterunku Policji w Jedwabnem, w ocenie mieszkańców gminy, nie spełniał oczekiwań. Realna szansa na reaktywację wiźnieńskiej policji pojawiła się dopiero na początku ubiegłego roku, bo tego zechciało także nowe kierownictwo Policji. Samorząd gminy Wizna we własnym budżecie zabezpieczył 100 tysięcy złotych na remont niewielkiego budynku, w którym powstał posterunek i dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy na zakup samochodu. Kluczyki do niego, wraz z wiceministrem Zielińskim, funkcjonariuszom przekazał wójt gminy Mariusz Soliwoda. Zarówno Zieliński jak i Soliwoda dziękowali poprzedniemu wójtowi Zbigniewowi Sokołowskiemu i poprzedniej Radzie Gminy za działania na rzecz utworzenia posterunku w Wiźnie. 
- Bezpieczeństwo to naczelna potrzeba ludzka – mówił wójt Soliwoda dodając, że pięciu  funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wiźnie „na trwałe wpisze się w krajobraz naszej gminy, naszej miejscowości”. - Będą tutaj wspólnie z nami ustalać nowe standardy pracy, bezpieczeństwa - mówił. 
- Inicjatorem odtworzenia tego posterunku w Wiźnie byli mieszkańcy Wizny, były władze samorządowe – podkreślał nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. - Ten posterunek na razie będzie posterunkiem prewencyjnym to oznacza, że skupiamy się na zapobieganiu zagrożeniom, skupiamy się na likwidacji tych zagrożeń. Chodzi  to, aby ta więź ze społeczeństwem była jak najbliższa – tłumaczył komendant. 
Także obecny na uroczystości nadinspektor Dariusz Augustyniak, zastępca Komendanta Głównego Policji podkreślał, że „nie ma nic lepszego od kontraktu człowieka z człowiekiem, kontaktu policjanta z mieszkańcem, który oczekuje od tego policjanta pomocy”. Komendant Augustyniak prosił też Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, aby policjanci z Wizny „byli zadaniowani przez pryzmat problemów mieszkańców, dla których służą, a nie przez pryzmat tego, co jest być może istotne w mieście Łomży”. - Oni służą dla tych mieszkańców i ich problemy mają rozwiązywać – mówił nadinspektor Dariusz Augustyniak.

Posterunek Policji w Wiźnie jest piątym posterunkiem na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Takie posterunki na terenie powiatu łomżyńskiego funkcjonują w Jedwabnem, Nowogrodzie, Śniadowie a od 2016 roku także w Piątnicy.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę