Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Tureckie Karsany wyjadą w Łomżę

Główne zdjęcie
Jesienią 2018 r. Karsan Jest prezentowany był w Łomży (fot. UM Łomża)

W tym tygodniu na ulice Łomży mają wyjechać dwa pierwsze małe autobusy komunikacji miejskiej. MPK pod koniec 2018 roku kupiło cztery tureckiej produkcji miniautobusy Karsan Jest. Samochody nie są nowe – wyprodukowano je w 2017 roku, ale – jak zapewnia Janusz Nowakowski, dyrektor MPK - mają tylko niewielkie przebiegi.

Łomżyńskiej komunikacji miejskiej brakowało dotychczas niewielkich autobusów, które mogłyby wyjeżdżać w święta, wieczorami czy za dnia, ale na mniej obłożone pasażerami trasy. MPK dysponuje 37 dużymi autobusami marki scania i volva, które często jechały przez miasto mają na pokładzie kierowcę i tylko kilku pasażerów. Koszty takiej przejażdżki w stosunku do wpływów z biletów był ogromny, bo te autobusy spalały nawet po 35 litrów paliwa na 100 km.  
Kupione tureckie miniautobusy Karsan Jest mają po 11 miejsc siedzących, ale wraz ze stojącymi pasażerami na pokład mogą zabrać ponad 20 osób. Dwa pierwsze autobusy dotarły do MPK w Łomży jeszcze w grudniu, ale zanim będą mogły wyjechać na ulice miasta  muszą być „dozbrojone” np. w monitoring, który jest standardem we wszystkich łomżyńskich eMPeKach, czy kasowniki biletów. Janusz  Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży zapowiada, że w tym tygodniu te dwa autobusy będą mogły już zostać wprowadzone na kursowe trasy. Dwa kolejne autobusy, które były kupowane kilka tygodni później, mają być dostarczone do Łomży pod koniec miesiąca.  
Na zakup czterech miniautobusów blisko milion złotych pod koniec 2018 roku przeznaczyli radni Łomży. Samochody były tanie, bo tureckie i... używane. Wszystkie wyprodukowano w 2017 roku, a ich napęd stanowią starszej generacji silniki diesla, które spełniają jedynie starą normę Euro 5 i nie posiadają filtrów AdBlue.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę