Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Kilkanaście nieprawidłowości w trzech skontrolowanych escape roomach w regionie

Kilkanaście nieprawidłowości dotyczących ochrony przeciwpożarowej i zasad ewakuacji wykazały przeprowadzone w sobotę do południa kontrole w trzech escape roomach w Podlaskiem: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach - podała straż pożarna.

W regionie działa łącznie osiem podmiotów prowadzących escape roomy, najwięcej - sześć - w Białymstoku oraz po jednym w Suwałkach i Łomży - poinformował rzecznik podlaskiej Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Gierasimiuk.

W sobotę (5.01), zgodnie z zarządzeniem po piątkowym tragicznym wypadku, w którym w escape roomie w Koszalinie zginęło pięć młodych dziewczyn, strażacy rozpoczęli kontrole escape roomów w całym kraju.

To nie koniec kontroli

W Białymstoku w sobotę czynny był tylko jeden escape room. Strażacy skontaktowali się lub jeszcze próbują skontaktować z pozostałymi podmiotami w mieście, kontrole będą prowadzone sukcesywnie, niektóre jeszcze w sobotę, jedna jest zaplanowana na poniedziałek.

Złe instalacje i materiały

Tomasz Gierasimiuk poinformował, że na razie w skontrolowanych w Podlaskiem takich miejscach nie wydano żadnych decyzji w związku z wykrytymi nieprawidłowościami. Wskazał, że strażacy wykazali np. nieprawidłowości dotyczące instalacji elektrycznej czy gazowej, niewłaściwe użyte materiały do wykończenia takich miejsc czy nieodpowiednio szerokie drogi ewakuacji.

Podlascy strażacy zapowiadają, że kompleksowa ocena i wyniki kontroli będą podane w przyszłym tygodniu, gdy wszystkie kontrole się zakończą.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę