Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Orszak Trzech Króli w Łomży

W najbliższą niedzielę 6. stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. święto Trzech Króli. W Łomży po raz 7 ulicami miasta z trzech parafii na Skatepark przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku będzie szedł pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. - To zachęta do refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania pomyślności naszej Ojczyzny i do pracy nad przemianą naszych serc – przekazywał w ogłoszeniach parafialnych ks. kan. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego.

Pierwszy w Łomży Orszak Trzech Króli przeszedł w 2013 r. z kościoła Bożego Ciała i dotarł na plac przed kościołem Krzyża Świętego. Te dwie parafie organizowały go także w dwóch kolejnych latach, po czym do akcji dołączyła parafia św. Andrzeja Boboli z ulicy Wąskiej. Od tego czasu każdy z królów wyrusza z innej parafii otoczony orszakiem wiernych w jednolitych barwach udaje się na skatepark przy ul. Księżnej Anny, aby tam wspólnie oddać cześć Nowonarodzonemu.
- Zachęcam serdecznie do wspólnego, rodzinnego, świętowania i ogłaszania tajemnicy Narodzenia Pańskiego na ulicach naszego miasta – ogłaszał ks. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii  Bożego Ciała. Rozpoczęcie Orszaku w tej parafii nastąpi podczas Mszy św. o godz. 11.30, zaś w Kościele św. Andrzeja Boboli oraz Krzyża Świętego o godz. 12.00. Potem nastąpi przejście na Skatepark przy ul. Ks. Anny, gdzie na scenie odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli. 
- Serdecznie zapraszamy do wspólnego, rodzinnego kolędowania świętowania i ogłaszania tajemnicy Narodzenia Pańskiego na ulicach naszego miasta w Orszaku Trzech Króli - dodaje ks. Andrzej Popielsksi z parafii św. Andrzeja Boboli.
- Na czas przejścia Orszaku przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma specjalną koronę – zapowiada ks. Nowacki prosząc wszystkich parafian i wiernych o udział w Orszaku i przygotowanie strojów kolędniczych nie tylko dla najmłodszych. - Niech także dorośli odważnie podejmą piękne tradycje kolędnicze! - apelują księża prosząc, by stroje parafian kolorystycznie nawiązywały do barw królewskich szat: czerwonej, fioletowej i zielonej... lub złotej, która z każdą z nich dobrze się komponuje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę