Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Ferie zimowe dzieci i nastolatków na koniu i w siodle

Za trzy tygodnie będą ferie zimowe w Podlaskiem, na które Ośrodek Jeździecki Quźnia w Budach Czarnockich, 7 km od Łomży, przygotował tygodniowe kolonie i półkolonie dla dzieci od lat 6 do 16. - Na co dzień staramy się wspierać chorych łomżan, jako stowarzyszenie oferujące hipoterapię, na którą zbieramy środki przez cały rok, ale także pragniemy rozpowszechniać wśród dzieci jazdę konną, jako zdrową alternatywę dla telefonu czy komputera – zaprasza kierownik OJ Quźnia Anna Wądołowska. - Wśród atrakcji, m.in., codzienna nauka jazdy konno i przejażdżki na koniu do lasu. Uczestnicy będą mogli wyżyć się fizycznie i zdobywać nowe znajomości oraz zawiązać przyjaźnie.

Stadnina Quźni to ponad 20 koni różnych ras: gorącokrwistych, zimnokrwistych, kuców i hucułów. - Stowarzyszenie „Quźnia Dzieciom” powstało z myślą o popularyzacji jazdy konnej i rehabilitacji dzieci metodą hipoterapii – opowiada kierownik Anna Wądołowska, dla której życiowa przygoda z końmi zaczęła się 16 lat temu. Nauczyła się jazdy konno od mistrzów: dżokeja i trenera na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie Edwarda Szulczewskiego (nieżyjącego) i Konrada Przeździeckiego, założyciela Quźni i prezesa Stowarzyszenia „Quźnia Dzieciom”. Stowarzyszenie  powstało z myślą o popularyzacji jazdy konnej i rehabilitacji dzieci metodą hipoterapii, natomiast Ośrodek Jeździecki „Quźnia” działa od ponad sześciu lat i położony jest – jak opisuje kierowniczka - na malowniczym terenie we wsi Budy Czarnockie, tylko 7 km od Łomży po drugiej stronie Narwi.

Życie i zwyczaje koni w teorii, w stajni i w lesie
Z 7-dniowego zaproszenia na ferie w Quźni z 4-ma posiłkami i noclegami będzie mogło skorzystać 18 osób, a pozostali chętni będą mieć zapewniony w godzinach 8.30 – 16.30 program i dwa posiłki. Podczas ferii zimowych w siodle dzieci przyswoją wiadomości o koniach, ich życiu, zwyczajach i pielęgnacji: początkujący nauczą się czyszczenia i siodłania koni, zaawansowani potrenują skoki. - Nauka jazdy konnej, jak również hipoterapia, prowadzone są w Quźni przez profesjonalną kadrę i dostępne są praktycznie dla każdego, bez względu na wiek czy poziom umiejętności – kontynuuje kierownik ośrodka. - Jazda konna i hipoterapia działa korzystnie na człowieka: psychomotorycznie, psychoruchowo, sensorycznie i psychicznie, czyli pozytywnie wpływa zarówno na rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Oprócz znacznej poprawy kondycji, jeźdźcy nauczą się rozluźniać, przełamywać bariery psychiczne, zwalczając lęk przed otoczeniem, jak również nabierając dużej pewności siebie.
Propozycja na ferie w siodle to – zdaniem organizatorów - sport i rekreacja na wolnym powietrzu. - Stale stawiamy sobie za priorytet zdrowe i zadowolone dzieci – podsumowuje Anna Wądołowska. - Rozwijamy się, od wielu lat poszerzając działalność o aktywne formy wypoczynku dla nastolatków i dzieci, takie jak 7-dniowe kolonie i 6-dniowe półkolonie zimowe, na które serdecznie zapraszamy.

Zimowiska w Ośrodku Jeździeckim Quźnia zaczną się w 1. tygodniu oraz 2. tygodniu ferii (21. i 28. stycznia 2019. Zainteresowani dowiedzą się więcej na stronie www.quznia.pl i pod nr. 662 285 168. Kolonie 7-dniowe z wyżywieniem i zakwaterowaniem kosztują 900 zł, bez zakwaterowania 500 zł.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę