Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kradli w wigilijny wieczór

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę kradzieży pieniędzy ze skarbonki znajdującej się w szpitalu w Łomży oraz o kradzież skarbonki z jednego z kościołów w Łomży. 19-nasto i 29-latek na kradzież ruszyli w wigilijny wieczór. Wpadli niemal na gorącym uczynku.

Policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w wigilijny wieczór, zostali skierowani przez dyżurnego do łomżyńskiego szpitala, gdzie miało dojść do uszkodzenia skarbonki z datkami na hospicjum. Uszkodzenia miało dokonać dwóch młodych mężczyzn. Gdy radiowóz zbliżał się do głównego wejścia szpitala, mundurowi zauważyli dwóch uciekających mężczyzn. Po krótkim pościgu osoby te zostały zatrzymane przez policjantów. Okazali się nimi: 19 i 29-letni mieszkańcy miasta, dobrze znani mundurowym ze swojej kryminalnej przeszłości. Jak się okazało starszy z nich stał na „czatach”, a młodszy próbował dostać się do znajdujących się w skarbonce datków. Spłoszył ich dźwięk sygnałów zbliżającego się radiowozu, a całość incydentu zarejestrowały kamery monitoringu. W trakcie dalszych działań łomżyńskich policjantów okazało się również, że mężczyźni odpowiedzialni są za kradzież w ten sam wieczór skarbonki z Kościoła, którą z uwagi na ciężar  porzucili kilkaset metrów od miejsca kradzieży. Leżącą w śniegu, uszkodzoną skarbonkę znalazł przypadkowy przechodzień i zawiadomił o tym dyżurnego łomżyńskiej jednostki policji. Parafia na szkodę której dokonano kradzieży swoje straty oszacowała na 2,5 tys. złotych.
Mężczyźni usłyszeli  dwa zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Policja podaje, że mężczyźni działali w warunkach recydywy, co oznacza, że byli już skazywani przez sąd za kradzieże i włamania. Teraz znowu będą za to sądzeni, ale kara powinna być surowsza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę