Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska „Solidarność”

Na sportowo Łomża świętuje 25-lecie istnienia „Solidarności”. Na skate parku osiedla Perspektywa SM, zorganizowano festyn z okazji jubileuszu. Do sportowej rywalizacji w wielu konkurencjach, dołączyły się również w swojej, zespoły folklorystyczne. Imprezę otworzył oficjalnie Henryk Piekarski. Dzisiejszy przewodniczący związku odwoływał się głównie do wydarzeń sprzed ćwierć wieku i wartości jakie głosili ci, którzy wtedy walczyli o wolność. Dr Krzysztof Sychowicz podkreśla, że ludzie, którzy w Łomży tworzyli związek i jako pierwsi dali przykład oporu wobec władzy komunistycznej, dziś często żyją skromnie bez przechwalania się swoim dziełem.

W Łomży NSZZ „Solidarność”, zaczął się rodzić, podobnie jak w całej Polsce, w dużych zakładach pracy. Z Zakładach Przemysłu Bawełnianego pracowali m.in.: Wojciech Kurelski i Wiesław Grudziński. W Zakładów Remontowych Pepees, pochodził również zasłużony działacz Józef Kiersztan.
Wsparcia rodzącemu się ruchowi, udzieliło również środowisko nauczycielskie. Sychowicz wspomina Martę Dobrowolską ze Sz.P. Nr4. Wykazywali się również ludzie z innych środowisk i grup zawodowych. Bernadetta Domicz, pracowała w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. I wiele innych – jak mówi historyk – które podjęły pracę nad zmianą tego systemu, nad stworzeniem „ruchu solidarnościowego” w naszym mieście
Jutro o godz. 11-stej, okolicznościowa Msza Św. w intencji „Solidarności”, odprawiona zostanie w kościele pw. Krzyża Św.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę