Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Co powinno zawierać ubezpieczenie na narty?

Polacy coraz częściej wyjeżdżają do Francji, Włoch i Austrii na narty. Tamtejsze warunki do szusowania są lepsze niż w kraju, gdyż w Alpach spada więcej śniegu, a niskie temperatury sprzyjają utrzymywaniu się grubej pokrywy białego puchu. Jeżeli chce się wyjechać na narty za granicę, powinno się pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia. Sprawdź, co powinna obejmować polisa.

1. Zakres ochrony - minimalny czy rozszerzony?

2. Ubezpieczenie skrojone na miarę

3. Ubezpieczenie narciarskie ranking

Polskich narciarzy wyjeżdżających za granicę zachęca się do wykupienia ubezpieczenia, które uzupełni ochronę gwarantowaną przez EKUZ. Takie rozwiązanie poleca NFZ, nawet gdy wyjeżdża się na narty do jednego z krajów Unii Europejskiej. Dlaczego powinno się wykupić ubezpieczenie narciarskie?

Zakres ochrony - minimalny czy rozszerzony?

NFZ zaleca wykupienie ubezpieczenia narciarskiego, gdyż pokrywa jedynie część kosztów leczenia za granicą. Jeżeli dojdzie do wypadku na stoku, narciarz będzie zobowiązany do pokrycia części opłat za świadczenia zdrowotne, które zostaną mu udzielone. W przypadku poważnych urazów i konieczności przeprowadzenia operacji, koszty po stronie narciarza z Polski mogą sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aby uniknąć konieczności ich ponoszenia, powinno się wykupić ubezpieczenie na narty z www.ubezpieczenienanarty.pl. Co ważne, NFZ zaleca, by wybrać polisę z dodatkowym zakresem ochrony, obejmującym między innymi koszty transportu medycznego do kraju.

Ubezpieczenie skrojone na miarę

Jeżeli chce się wykupić ubezpieczenie narciarskie ranking pomoże znaleźć polisę skrojoną na miarę potrzeb konkretnego narciarza. Opłacając dodatkową składkę, zyska się ochronę sprzętu sportowego, OC na stoku i w życiu prywatnym, a także ubezpieczenie bagażu w trakcie podróży samolotem lub własnym samochodem. Polisa może objąć również ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej w przypadku użycia helikoptera w trakcie transportu do szpitala. Jeżeli wykupi się polisę na co najmniej dzień przed wyjazdem, ochrona będzie obowiązywała od pierwszego dnia urlopu.

Ubezpieczenie narciarskie ranking

W rankingu znajdzie się ubezpieczenie dla narciarzy w rozsądnej cenie. Składka na jeden dzień pobytu za granicą zaczyna się już od kwoty 4 złotych. Niskie koszty zakupu ubezpieczenia powinny zachęcać do wykupienia polisy nawet sceptycznie nastawione osoby. Co ważne, przed wyborem jednej oferty, wskazane jest porównanie polis z co najmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób znajdzie się w rankingu najkorzystniejszą ofertę i zyska się odpowiedni zakres ochrony ubezpieczeniowej.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę