Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Oszuści polują w Łomży

Policjanci ostrzegają przed telefonicznymi oszustami, którzy dziś próbują wyłudzić pieniądze od starszych mieszkańców Łomży. Policję poinformowano o dwóch takich próbach. Dzwoniła fałszywa „policjantka” w sprawie wypadku drogowego wnuczka, którego dziadkowie mogliby wybawić z kłopotów za 32 tysiące złotych.

Urszula Brulińska z KMP w Łomży podkreśla, że w obu próbach wyłudzenia pieniędzy padała ta sama kwota i obie rozmowy miały takim sam przebieg. Na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta, która podawała się za policjantkę. Mówiła, że wnuczek miał wypadek i potrzebuje pomocy i że jeszcze da się rade załatwić sprawę, ale potrzeba na to pieniędzy. Kobieta podawała kwotę 32 tysięcy złotych...
W obu przypadkach rozmówcy zorientowali się, że to próba oszustwa i powiadomili policje. Teraz oszustki szukają funkcjonariusze, którzy ostrzegają też innych mieszkańców. Zwykle oszuści podejmują więcej prób w jednym mieście  licząc, że kogoś uda się nabrać. 

Policjanci radzą, aby w przypadku niespodziewanych telefonów z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od  wnuków, kuzynów czy innych członków rodziny każdorazowo potwierdzać u krewnych. Proszą też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o natychmiastowe powiadanie oficera dyżurnego Policji pod numer alarmowy 112.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę