Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dyrektor bez konkursu

Nie było konkursu, ani długiego zastanawiania się. 30-letni Dariusz Brakoniecki, dotychczasowy sekretarz Rady Nadzorczej miejskiej spółki śmieciowej, został ogłoszony nowym dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Dotychczasowy dyrektor MPGKiM przedwczoraj wieczorem został wybrany na wicemarszałka województwa.

Dariusz Brakoniecki, nowy dyrektor MPGKiM Łomża (fot. UM Łomża)
Dariusz Brakoniecki, nowy dyrektor MPGKiM Łomża (fot. UM Łomża)

Komunika o tym, że Brakoniecki został dyrektorem MPGKiM w Łomży Urząd Miejski opublikował wczoraj po godzinie 15. Póki co w miejskim BIP nie ma stosownego zarządzenia prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. 

Dariusz Brakoniecki pochodzi z Łomży i ma stopień naukowy doktora nauk prawnych. Ratusz poza informacjami, że to absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie i że od września 2016 r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży, nie podaje danych o jego doświadczeniu zawodowym. 
Brakoniecki był adiunktem w Instytucie Prawa i Administracji Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Obecnie nie ma go na liście pracowników naukowych Katedry Prawa i Administracji PWSIiP w Łomży.

Dodajmy, że Marek Olbryś, nim został dyrektorem MPGKiM, mimo że od ponad ćwierć wieku pracowała w zakładzie, a przez ostatnie kilka lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora, musiał stawać do konkursu na to stanowisko. Podobnie w przypadku wyboru zastępcy dyrektora MPGKiM ogłaszany był konkurs. Wówczas wymagane były, poza wykształceniem wyższym z ekonomii, zarządzania, administracji lub prawa, także odpowiednie doświadczenie i minimum 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Dla Brakonieckiego prezydent żadnego konkursu nie ogłaszał, więc nie musiał spełniać jakichkolwiek wymagań. 

MPGKiM to miejski zakład budżetowy, którego majątek wart jest ponad 46 milionów złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę