Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Tani wynajem samochodu – uniknij pułapek

Szeroki wybór ofert wynajmu samochodów sprawia, że obecnie klienci mogą dobierać auta o parametrach technicznych dopasowanych do ich aktualnych potrzeb, posiadające potrzebne wyposażenie, oszczędne lub wyróżniające się najnowszymi silnikami o wysokiej mocy. Zróżnicowane są również ceny wynajmu. Przed podpisaniem umowy, warto jednak dokładnie sprawdzić warunki wynajmu, aby nie okazało się, że usługa będzie jednak o wiele droższa niż spodziewaliśmy się na początku.

4lomza.pl 1.jpg

Przeczytaj dokładnie umowę

Chcesz zarezerwować wybrane auto przez Internet? Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ można porównać dostępne marki i modele bez konieczności wychodzenia z domu czy biura i szybko złożyć zamówienie. Coraz częściej wypożyczalnie umożliwiają odbiór pojazdów w dowolnie wybranym miejscu. Przedstawiciel firmy może więc podstawić samochód prosto pod firmę, hotel, dom czy dworzec PKP. Takie rozwiązanie bardzo chętnie wybierają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy czy pracownicy będący w służbowej podróży.

4lomza.pl 2.jpg

Wysoki komfort obsługi sprzyja szybkości podpisywania dokumentów. Nie warto jednak rezygnować z dokładnego przeczytania regulaminu świadczenia usług i umowy. Takie dokumenty można znaleźć na stronie internetowej wypożyczalni. W ten sposób możemy uniknąć wynajmu auta z limitem kilometrów, gdy wiemy, że daleka podróż wiąże się z ryzykiem objazdów. Będziemy również wiedzieć, jakie wyposażenie znajdzie się w cenie wynajmu, czy wypożyczalnia pobiera kaucję lub opłatę przygotowawczą, czy musimy oddać auto z pełnym bakiem. Tylko wnikliwe sprawdzenie oferty sprawi, że tani wynajem samochodu będzie dla nas w pełni bezpieczny i korzystny.

Nie kieruj się reklamą

Konkurencja na rynku wynajmu samochodów jest bardzo duża i cały czas rośnie. To sprawia, że poszczególne firmy starają się zachęcić klientów różnymi promocjami i akcjami marketingowym.

4lomza.pl 3.jpg

Reklamy, które odnajdziemy na stronie wypożyczalni, mogą zachęcać niską opłatą za dobę. Zwykle tak wyróżnione ceny (np. wyeksponowane na stronie głównej) dotyczą jednak pakietów podstawowych. Taki pakiet może zaś nie obejmować modelu samochodu, który chcemy wynająć, dodatkowego wyposażenia czy ubezpieczeń. W cenę nie zostanie także wliczona kaucja oraz inne opłaty dodatkowe, dlatego do reklam należy podchodzić z dużą dawkę sceptycyzmu i dokładnie przeanalizować całkowite koszty usługi.

Czy wypożyczalnia stosuje opłatę przygotowawczą?

W umowie może znaleźć się dodatkowa opłata przygotowawcza. Są to koszty, które wypożyczalnia nalicza za przygotowanie auta do podróży. Chodzi tutaj m.in. o uzupełnienie poziomu płynów i olejów, przegląd stanu technicznego pojazdu, zatankowanie, sprawdzenie i wymianę żarówek.

4lomza.pl 4.jpg

Warto jednak szukać ofert firm, które takiej opłaty nie stosują, ponieważ rzetelna wypożyczalnia zapewnia je w stałej cenie wynajmu.

A co z kaucją?

Wypożyczalnie oferują nowe samochody (góra 2-3 letnie), co oznacza, że ich wartość rynkowa jest bardzo duża. Oznacza to, że firmy chcą w odpowiedni sposób zabezpieczyć transakcję. Popularną formą zabezpieczenia jest kaucja. Jest to opłata, która bardzo często obsługiwana jest bezgotówkowo. Kaucję zabezpiecza się jako blokadę limitu kredytowego na karcie. Gdy zwrócimy auto, wypożyczalnia wykonuje przelew zwrotny, aby bank odblokowuje limit na koncie. Niektóre wypożyczalnie stosują również zaliczki lub zadatki w formie wpłaty przelewem na podane konto.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę