Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Gwiazdy sylwestrowej nocy

Główne zdjęcie
Sylwester 20116/2017

Future Folk i Czadoman wystąpią podczas tegorocznej Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Te dwa koncerty będą kosztowały nas blisko 80 tysięcy złotych. Tradycyjnie już przed nimi na scenie będzie mogła wystąpić także lokalna „wschodząca” gwiazda. Ona za 45-minutowy koncert ma otrzymać honorarium w wysokości 2 tys. zł, ale najpierw musi wygrać konkurs.

O tym, że Future Folk i Czadoman mają być gwiazdami tegorocznej nocy sylwestrowej na Starym Rynku wiadomo już od kilku dni. Nowością jest to ile z budżetu miasta zapłacimy za ich występy. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o opublikowaniu, dopiero po niemal miesiącu od decyzji, prezydenckiego zarządzenia zwiększającego miejskie środki na promocję miasta o 87 tysięcy złotych czyli do blisko 2 milionów złotych. W uzasadnieniu podano, że dodatkowe pieniądze na promocję miały iść na trzy zadania: zakup wyprawek do samorządowego becikowego, organizację mikołajek miejskich oraz organizację sylwestra miejskiego 2018/2019. Okazuje się, że zdecydowana większość - około 90% tej kwoty - to honoraria zakontraktowanych dwóch gwiazd sylwestrowej zabawy. Czadoman za występ w Łomży ma dostać 37 tysięcy złotych, a Future Folk jeszcze więcej - 39 tys. 360 zł. Pierwszy znany jest przede wszystkim z przeboju „Ruda tańczy jak szalona”, w drugim zespole śpiewa Stanisław Karpiel-Bułecka.

Konkurs na koncert pod gwiazdami
31 grudnia na scenie na Starym Rynku wystąpić ma jeszcze co najmniej jeden zespół lub artysta. Prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił Konkurs Muzyczny, którego nagrodą jest 45-minutowy koncert przed sylwestrowymi gwiazdami. Zgłosić się mogą artyści, zespoły (koniecznie osoby pełnoletnie) z Łomży oraz powiatów łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego, które mają utwory „nawiązujące do charakteru wydarzenia”. Poza możliwością zagrania na scenie na zwycięzców czeka także honorarium w wysokości 2000 zł brutto.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mają czas do 10 grudnia na zgłoszenie się i przesłanie próbek swoich muzycznych umiejętności.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę