Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę

Jedynie Getin Noble Bank – bank z portfela Leszek Czarnecki, bohater obecnej „afery KNF” - złożył ofertę na obsługę bankową budżetu Miasta Łomża oraz blisko 50 miejskich jednostek organizacyjnych w latach 2019 - 2023. Zaproponowana opłata ryczałtowa za obsługę bankową to 720 tys. zł.

Przetarg bankową obsługę miasta i miejskich jednostek władze Łomży ogłosiły 5 listopada. Chciano wybrać bank, który będzie prowadził obsługę rachunków miasta i prawie wszystkich – za wyjątkiem spółek - innych należących do niego jednostek – od przedszkoli i szkół, przez placówki kultury po MPK, MOSiR i MPGKiM. W ramach usługi wykonawca miał otworzyć i prowadzić rachunki bieżące,  pomocnicze oraz w walutach obcych w okresie obowiązywania umowy, ale także m.in. punkt kasowy na terenie ratusza przy Starym Rynku  w Łomży i zapewnienie obsługi kasowej na przynajmniej dwóch stanowiskach kasowych. 
Poza tym władze miasta chciały, aby bank w każdym kolejnym roku świadczenia umowy przyznał Łomży odnawialny kredyt w rachunku bieżącym „na pokrycie występującego w trakcie roku przejściowego deficytu budżetowego”. Wysokości tego kredytu określać mieli radni miasta w uchwale budżetowej na dany rok budżetowy. Jak podano maksymalna kwota kredytu w tym roku wynosi 9 mln zł, a „stopa zadłużenia z tytułu kredytu w rachunku bieżącym w okresie I-VI 2018 wyniosła 53 dni – średnio 2 891 459,82 PLN”.
I choć w trakcie procedury przetargowej do Urzędu Miejskiego zgłoszono kilkadziesiąt pytań – wśród nich także o debet -  to jak się okazało, na złożenie oferty zdecydował się jedynie jeden bank.  To Getin Noble Bank – bank z portfela Leszek Czarnecki, bohater głośnej ostatnio „afery KNF”, która doprowadziła do dymisji prezesa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego.  
Co ważne oferta  Getin Noble Bank mieści się w „budżecie” Łomży. Na zadanie władze miasta gotowe były wydać nawet 792 tysiące złotych, a bank Leszka Czarneckiego swoją opłatę ryczałtową za obsługę bankową Łomży skalkulował na poziomie 720 tys. zł. Do oceny oferty miejscy urzędnicy przyjęli jeszcze dwa inne kryteria - oprocentowanie środków na rachunkach bankowych, oraz oprocentowanie kredytu w rachunku bieżącym. Obie mają opierać się na stawce WIBOR 1M, przy czym Getin Noble Bank zaproponował dla oszczędność dodatkowe 0,72% marży, a dla debetu bez dodatkowej marży banku. 

Jeśli oferta banku  Leszka Czarneckiego spełnia także wszystkie inne wymagania specyfikacji przetargowej i zostanie przyjęta przez władze miasta bank będzie miał czas do 14 grudnia na  przygotowanie, uruchomienie i przeszkolenie pracowników w zakresie systemu obsługi bankowej miasta Łomża i wskazanych blisko 50 jednostek organizacyjnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę