Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Chorzy policjanci wyzdrowieją?

Po jednym patrolu Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej wspierało wczoraj prace łomżyńskich policjantów, których zmogła choroba. Z najnowszych danych wynika, że wczoraj na godzinę 15.30 na zwolnieniach lekarskich było 44,8% stanu osobowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży – czyli około 100 z 220 funkcjonariuszy.

Mimo tak wielkiego ubytku zdrowych funkcjonariuszy Policja twierdzi, że ciągłość służby w Łomży jest zachowania, a bezpieczeństwo mieszkańców zapewnione. 

W najbliższych dniach stan zdrowia policjantów powinien się poprawić, bo w czwartek późnym wieczorem minister MSWiA Joachim Brudziński i przedstawiciele protestujących od kilku miesięcy policyjnych związków podpisali porozumienie. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.
Jak zadeklarowali przedstawiciele strony związkowej zawarte porozumienie kończy akcję protestacyjną. To oznacza także, że policjanci skończyli trwająca od lipca akcję pouczania zamiast karania mandatami sprawców wykroczeń. Szacuje się, że w jej ramach liczba wystawianych przez policjantów mandatów zmniejszyła się co najmniej o dwie trzecie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę