Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Chory jak... policjant?

Główne zdjęcie
Protest policjantów symbolizują flagi zawieszone na samochodach

Według danych na wczoraj 42% łomżyńskich policjantów było chorych, tzw. przebywało na zwolnieniach L4. Urszula Brulińska z KMP w Łomży zapewnia jednak, że „ciągłość służby jest zachowana”. - Priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu. Wywiązujemy się z tych obowiązków – mówi Brulińska.

W Komendzie Miejskiej Policji Łomży pracuje ponad 220 policjantów. Według danych na wczorajsze popołudnie – na zwolnieniach lekarskie przebywało 42% stanu osobowego komendy. To oznacza, że L4 wzięło ok. 90 pracujących w łomżyńskiej komendzie policjantów.

Masowe chorowanie policjantów od kilku dni występuje w całej Polsce. Jest ono wiązane z trwającą od kilku miesięcy akcją protestacyjną policjantów, którzy domagają się m.in. podwyżki pła i powrót do starego systemu emerytalnego funkcjonariuszy. Organizujący protest policyjni związkowcy zapewniają jednak, że „choroby policjantów”, to nie jest to element oficjalnej akcji protestacyjnej. Słabsze zdrowie tłumaczone jest przemęczeniem i stresem związanym z trudna sytuacją w służbie.

Wczoraj rano Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinsp. Daniel Kołnierowicz mówił w Polskim Radiu Białystok, że na zwolnieniach L4 jest ok. 20-25 proc. policjantów z podlaskiego garnizonu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę