Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

W niedzielę wyborcza dogrywka

Główne zdjęcie
Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży

Mariusz Chrzanowski z Agnieszką Muzyk powalczą o fotel prezydenta Łomży, a Krzysztof Kozicki z Arturem Wierzbowskim o fotel wójta Piątnicy. W niedzielę mieszkańcy Łomży, gminy Piątnicy, ale i 6 innych samorządów z dawnego województwa łomżyńskiego w wyborczej dogrywce wybiorą sobie włodarza, który ma rządzić przez najbliższe pięć lat. - Oczekujemy, że tym razem wyniki głosowania poznamy szybciej i jak mieszkańcy w poniedziałek rano się obudzą, to będzie wiadomo kto ma rządzić – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.

Poza Łomżą i Piątnicą  wybory odbędą się także w:

  • Stawiskach pomiędzy  Agnieszka Rutkowską a Krzysztofem Rafałowskim
  • Małym Płocku: Józef Dymerski - Michał Góralczyk
  • Rutkach: Dariusz Modzelewski - Tomasz Gołaszewski
  • Kołakach Kościelnych: Sylwester Jaworowski - Janusz Grodzki
  • Nowych Piekutach: Marek Kaczyński – Aneta Żochowska
  • Ciechanowcu: Eugeniusz Święcki – Mirosław Reczko

Mieszkańcy idący do głosowania – w godzinach od 7.00 do 21.00 - dostaną tym razem tylko jedną kartę, a wygra ten kandydat, który otrzyma więcej głosów. Prawo wyborcze przewiduje także procedury, które miałby ruszyć, gdyby kandydaci dostali po tyle samo głosów poparcia. Wówczas wybory wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów do głosowania uzyskał więcej głosów niż drugi kandydat. Jeśli liczba takich obwodów będzie równa – o tym, kto zostanie wójtem, burmistrzem lub prezydentem miasta zdecyduje losowanie przeprowadzane przez gminną komisję wyborczą. 

Głosowanie jest proste i liczenie głosów też będzie łatwe, ale wybory także jak poprzednie obsługiwać będą po dwie obwodowe komisje – osobna do głosowania, osobna do liczenia. 
- Przekazanie urn wyborczych z głosami mieszkańców i niewykorzystanych kart do głosowania trochę potrwa, ale oczekujący, że do 6.00 rano w poniedziałek będą znane wyniki wyborów we wszystkich tych gminach – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży zapewniając, że wszystko co potrzebne do sprawnego przeprowadzenia drugiej tury wyborów samorządowych jest zapewnione.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę