Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Policjanci zaczęli akcję Znicz 2018

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Dziś około 75 policjantów, a jutro ponad 80 będzie brało udział w Łomży i na terenie powiatu w zabezpieczeniach związanych przede wszystkim z większym niż zwykle ruchem związanym z dniem Wszystkich Świętych. - Policyjne patrole będą zlokalizowane zarówno przy cmentarzach koncentrując się na zapewnieniu płynności ruchu w tych miejscach, ale i na głównych ciągach komunikacyjnych miasta oraz regionu – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo, ale i pomoc uczestnikom ruchu drogowego.

W całym kraju trwa policyjna akcja „ZNICZ 2018”. Wzmożone działania na drogach rozpoczęły się już dziś i potrwają do niedzieli, gdy będzie akcja „powroty”. Także łomżyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży bezpośrednio w zabezpieczeniach na terenie powiatu łomżyńskiego weźmie udział ponad 380 funkcjonariuszy. Najwięcej, po ponad 80 policjantów, skierowanych do akcji ma być w czwartek i niedzielę. - Jak każdego roku, będą wspomagani będą także przez inne formacje mundurowe oraz podmioty pozapolicyjne – dodaje Szlesińska.

Więcej patroli będzie tam, gdzie będzie najwięcej ludzi, czyli w rejonach cmentarzy i na głównych drogach. Będą kontrolować przestrzeganie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów – pododaje policjantka przypominając, że jazda z dopuszczalną prędkością, dostosowaną do warunków drogowych oraz trzeźwość to główne czynniki decydujące o bezpieczeństwie.

Policjanci apelują też do kierowców o zrozumienie, rozwagę i wzajemną życzliwość na drodze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę