Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Chrzanowski w sądzie przegrał z Muzyk... teraz już prawomocnie

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski

Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił zażalenie Mariusza Chrzanowskiego na postanowienie Sądu Okręgowego w Łomży, który w ubiegłym tygodniu oddalił jego wyborczy wniosek przeciw Agnieszce Muzyk, z którą zmierzy się w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Łomży. Postanowienie w tej sprawie jest już prawomocne, a to oznacza, że Muzyk mogła powiedzieć, że wygrana Chrzanowskiego „dla Łomży będzie to ryzyko pięciu straconych lat” i że „wyrzekł się wartości prawicy”.

Mariusz Chrzanowski w pozwie jaki złożył w ubiegłym tygodniu Sądzie Okręgowym w Łomży domagał się zakazania Agnieszce Muzyk rozpowszechniania publicznie informacji, że jego wygrana będzie oznaczała dla Łomży „ryzyko pięciu straconych lat” i że „wyrzekł się wartości prawicy”. Chciał także, aby opublikowała przeprosiny na naszym portalu. Rozpatrując sprawę w trybie wyborczym sąd pierwszej instancji oddalił prezydencki wniosek. Sędzia Eugeniusz Dąbrowski z Sądu Okręgowego w Łomży argumentował, że pierwsze stwierdzenie jest opinią kandydatki i nie można określić tego twierdzenia jako prawdziwego bądź fałszywego. Z kolei wartości prawicowe – czy lewicowe – nie są kategorią prawną, tylko z zakresu polityki, dlatego rozstrzygnięcia, kto się jakich wartości wyrzekł „mogą być rozstrzygane na forum partyjnym”, a nie sądowym. Dlatego Sąd Okręgowy w Łomży w całości oddalił oddalił protest wyborczy Chrzanowskiego.

Po takim rozstrzygnięciu sądu w Łomży Chrzanowski skorzystał z prawa wniesienia zażalenia do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Dziś zapadła jego ostateczne decyzja. Jak przekazuje sędzia Janusz Sulima, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, zażalenie Mariusza Chrzanowskiego zostało oddalone. To oznacza, że sprawa prawomocnie się zakończyła, a Agnieszka Muzyk może nadal publicznie twierdzić, że wyborcze zwycięstwo Chrzanowskiego dla Łomży będzie niosło ryzyko pięciu straconych lat oraz, że wyrzekł się on wartości prawicy.

cz
pon, 29 października 2018 14:34
Data ostatniej edycji: pon, 29 października 2018 17:34:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę