Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Borysewicz: Nie udzielamy poparcia żadnemu z kandydatów w drugiej turze wyborów

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz

Maciej Borysewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Łomży, który w wyborach 21 października zdobywając ponad 5 tysięcy głosów poparcia mieszkańców, nie chce poprzeć żadnego z konkurentów, którzy pozostali w boju o fotel w ratuszu. - My nie handlujemy, kupczymy stanowiskami, nie chcemy pomagać, bądź przeszkadzać któremuś z kandydatów – mówi Borysewicz zachęcając mieszkańców by w niedzielę 4 listopada licznie poszli na drugą turę wyborów.

Maciej Borysewicz w pierwszej turze wyborów prezydenckich, przy siedmiu pretendentach do stanowiska, zyskał poparcie 5 075 mieszkańców miasta, czyli 21,3% tych, którzy poszli na wybory. 
- Trzecie miejsce na pudle, nie udało się wejść do drugiej tury, trudno zaciskamy zęby, przyjmujemy wynik na klatę – mówił Borysewicz.
Dziękował mieszkańcom, którzy obdarzyli go zaufaniem. W imieniu swoim, ale także Edyty Śledziewskiej, Stanisława Oszkinisa i Piotra Serdyńskiego, którzy wraz z nim dostali się do Rady Miejskiej i – jak mówił - „całej Koalicji Obywatelskiej” - „informuję iż nie udzielamy poparcia żadnemu z kandydatów w drugiej turze wyborów”. 
- Wyborcy są osobami świadomymi, my nie handlujemy, kupczymy stanowiskami nie chcemy pomagać, bądź przeszkadzać któremuś z kandydatów – dodawał Borysewicz.  
Apelował też o udział w wyborach i „zapoznanie się z programami kandydatów”, by „podjąć ostateczną świadomą decyzję”.  
Borysewicz zaapelował też do zwolenników kandydatów, którzy pozostali w wyborach, o obniżenie emocji i nastrojów. - Dla dobra miasta nie jest to potrzebne(...). Hej, złośliwości przekraczają dopuszczalny poziom – mówił. 

Najlepszy wynik w... historii
Borysewicz i Cezary Kisiel, szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, podkreślają, że wynik wyborów samorządowych w Łomży jest „najlepszym w historii”. 
Kisiel zwracał uwagę, że na Borysewicza zagłosowało ponad 5 tysięcy mieszkańców, ale kandydaci KO do Rady Miejskiej Łomży zrobili także „znacząco znacząco lepszy” wynik niż przed czterema laty. Teraz listę poparło 4700 mieszkańców, a przed czterema laty 2700. 
- Nasi kandydaci, każdy w sowim okręgu uzyskał najlepszy wynik – mówił Cezary Kisiel. 
Także wynik głosowania do Sejmiku w Łomży dał formacji przyrost ponad 2 tysięcy głosów, co w ocenie szefa miejskich struktur PO „jest zachęta do dalszej pracy”.

cz
pon, 29 października 2018 12:08
Data ostatniej edycji: pon, 29 października 2018 12:09:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę