Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Agnieszka Muzyk (kontr) atakuje

Główne zdjęcie
Agnieszka Muzyk

Agnieszka Muzyk, kandydatka PiS na nowego prezydenta Łomży, która wraz z Mariuszem Chrzanowskim zmierzy się w finale boju o fotel prezydenta miasta, zwołała pierwszą po niedzielnej porażce (44 do 23%) konferencję prasową. Mówiła, że „padła ofiarą zorganizowanej kampanii negatywnej” i rozsiewanych fake newsów. Dziękowała, że wyborcy nie dali się zwieść pomówieniom kierowanym pod jej adresem, oraz mężowi i córce, że wytrwali. Muzyk wyzwała Chrzanowskiego do „debat tematycznych” i zarzucała mu m.in. „brak panowania nad inwestycjami” miejskimi, czy wydatki na „fajerwerki wyborcze”, ale także poruszyła tematy biomasy w MPEC i rzeźni na Bawełnie. - To tematy, których na tym etapie kompanii już się uniknąć nie da - mówiła.

Agnieszka Muzyk podkreślała, że jest jedynym kandydatem PiS na prezydenta Łomży. Zapewniała, że w partii „nie ma bratobójczej walki” i że „cały PiS z województwa podlaskiego, jak również Komitet Polityczny PiS popiera moją kandydaturę” - także prezes PiS w województwie Krzysztof Jurgiel – zaznaczała. 
Mówiła o fali anonimowych internetowych ataków i oszczerstw, które „cierpliwie, z godnością i spokojem znosiłam”. Jako przykład wskazywała przypisywany jej rzekomo pomysł sprzedaży MPEC.  – To kompletna bzdura wymyślona, by dyskredytować moją osobę  - mówiła zaznaczając, że mam ogromny dystans i ogromne zastanowienie nad inwestycją w biomasę, którą ma zrealizować miejska spółka. - Każdy ma prawo pytać, czy zobowiązania i pomysły są dobre dla mieszkańców. W moim przekonaniu ta inwestycja taką nie jest  - mówiła tłumacząc, że zasięgnęła informacji od wybitnej klasy fachowców, którzy mieli wskazywać, że „cena zrębków z pewnością wzrośnie”. - Jeśli wzrosną ceny zrębków, a wzrosną, to najbardziej odbije się na mieszkańcach naszych bloków i cenie ciepła -  dodawała nawołując do rozmowy i debaty, „a nie nagonki na tych, którzy mają inne pomysły na sposób pozyskiwania energii w MPEC”.
Wskazywała także wielomilionową inwestycję w innej miejskiej spółce – modernizację oczyszczalni ścieków MPWiK i dodawała, że „na sto procent wzrośnie cena ścieków” pytając czy na pewno mieszkańcy chcą sobie zafundować podwyżki.
Chrzanowskiemu zarzucała brak panowania nad inwestycjami. Mówiła o wyremontowanej ul. Polowej, którą natychmiast trzeba było remontować i o otwarciu nowej ul. Zawadzkiej, która później nadal była zamknięta. 
- Jeżeli toaleta publiczna kosztuje 390 tysięcy, to ja w imieniu moich wyborców pytam, czy to naprawdę jest cena adekwatna do wartości inwestycji? Za 390 tys. zł to można kupić w Łomży już dom, a piękną willę zbudować w surowym stanie – mówiła Muzyk pytając, czy o taki rodzaj gospodarowania chodzi nam w Łomży? 
Wypominała pomysł umiejscowienia rzeźni w środku miasta, który „na szczęście powstrzymał” Piotr Serdyński, „który wywołał ogromny protest społeczny”. Dopytywała o skrywane przed mieszkańcami i radnymi środki jakie na promocję wydają miejskie spółki i o to „z jakich środków, na jaką okoliczność wszystkie przedszkolaki w piątek w naszym mieście otrzymały gadżety reklamowe z pozdrowieniami od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego”. 
- Pytań będzie więcej. Wzywam prezydenta Chrzanowskiego do debat tematycznych i najlepiej z marszu, żeby sztaby nie musiały pisać kartek, tylko nawet dzisiaj możemy usiąść w którymś z pokoi i rozmawiać na te tematy, którymi ja się zajmowałam naprawdę, od godziny 7:30 do późnych godzin wieczornych – dodawała Agnieszka Muzyk zapowiadając organizację kolejnych konferencji tematycznych.
Jedna z nich ma się odbyć przed remontowanym już od pięciu lat budynkiem filharmonii kameralnej przy ul. Nowej. - Każdy gospodarz wie, że inwestycja, która nie jest skończoną, jest inwestycją która generuje potworne straty - mówiła zapewniając, że to ona jeździła i prosiła w ministerstwach i starała się o środki na filharmonię oraz na halę kultury (halę targową na Starym Rynku – dop. red.) 
Agnieszka Muzyk kilkakrotnie mówiła też, że m.in. te tematy podnosi i pytania stawia Chrzanowskiemu także w imieniu wyborców, którzy głosowali na pozostałych pretendentów, którzy wystartowali w pierwszej turze wyborów prezydenckich. - Oni wszyscy zwracali uwagę na te kwestie, które ja dzisiaj podnoszę. Z całą pewnością ta wielka ekipa ludzi nie podziela poglądów, które reprezentuje Mariusz Chrzanowski – dodawała.

240206081801.gif
cz
śr, 24 października 2018 17:41
Data ostatniej edycji: śr, 24 października 2018 20:21:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę