Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

PiS przejmie władzę w województwie

Główne zdjęcie
Marek Olbryś

Marek Olbryś z Łomży, Adam Sekściński z Kolna, Wanda Mieczkowska z Grajewa i Marek Komorowski z Zambrowa to nowi radni sejmiku wojewódzkiego z list PiS. Mandat otrzymali także Jacek Piorunek (PO) z Łomży i Stefan Krajewski z okolic Zambrowa (PSL). Nocą wojewódzka komisja wyborcza opublikowała wyniki wyborów do Sejmiku. Wygrało je PiS które uzyskując 16 radny ma samodzielną większość i będzie mogło powołać swój zarząd województwa przejmując władzę od koalicji PO-PSL, która rządziła przez ostatnie 12 lat.

Oto wyniki wyborcze jakie osiągnęli radni Sejmiku

  • Olbryś Marek  (PiS) - 15 128
  • Stefan Krajewski (PSL) - 9 892
  • Jacek Piorunek (PO) - 8 170
  • Adam Wojciech Sekściński (PiS) - 5 996
  • Wanda Elżbieta Mieczkowska (PiS) - 5 391
  • Marek Komorowski (PiS) - 5 121

Podlaskie na potrzeby wyborów do Sejmiku podzielone było na cztery okręgi wyborcze. W pierwszym (miasto Białystok) Koalicja Obywatelska zdobyła 4, zaś PiS 3 mandaty; w drugim (obejmującym powiaty: augustowski, sejneński, suwalski, sokólski, moniecki i miasto Suwałki) PiS zdobył 4 mandaty, zaś po 2 Koalicja Obywatelska i PSL; w trzecim (powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński, zambrowski i miasto Łomża) PiS zdobył 4 mandaty, a Koalicja Obywatelska i ludowcy po jednym; w ostatnim okręgu (powiaty: bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki, hajnowski i białostocki) PiS uzyskał 5 mandatów, a Koalicja Obywatelska i PSL po 2.

cz
wt, 23 października 2018 08:17
Data ostatniej edycji: wt, 23 października 2018 08:24:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę