Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Trwają wybory

Główne zdjęcie
Głosowanie

Do południa do urn wyborczych poszło 18,4 % uprawnionych do głosowania mieszkańców województwa podlaskiego. To najwyższa frekwencja w Polsce. Od soboty policji zgłoszono 21 incydentów dotyczących wyborów samorządowych. Wśród ich sprawców był 35-letni pijany mężczyzna, który mający dwa promile alkoholu w organizmie poszedł na wybory w Boguszycach w powiecie łomżyńskim.

Jak przekazuje Tomasz Krupa, rzecznik KWP Białystok, mężczyzna po otrzymaniu kart do głosowania zaczął się zachowywać w sposób arogancki, a po zwróceniu uwagi opuścił lokal wyborczy i niedługo po tym został ujęty przez wezwanych na miejsce policjantów. Jest jednym z trzech osób zatrzymanych przez policjantów w związku z wynoszeniem lub niszczeniem karty do głosowania. 

Pozostałe zgłoszone policji incydenty to  głównie zniszczenia i zrywanie plakatów wyborczych. Był też przypadek umieszczenia informacji o kandydacie na portalu społecznościowym. Ponadto ktoś roznosił ulotki wyborcze, zostawiając je przed drzwiami do mieszkań. Zgłoszenia o incydentach pochodziły z Białegostoku, Łomży, Bielska Podlaskiego i Hajnówki.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę