Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Senior+ w Pniewie

- Jestem szczęśliwa, że w końcu będę mogła wyjść z domu i spędzić czas w towarzystwie innych ludzi – mówiła pani Kazimiera, seniorka z Gminy Łomża podczas otwarcia Klubu Senior+ w Pniewie. To pierwszy tego typu obiekt w gminie. Powstał w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury dzięki dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Klub „Senior+” przeznaczony dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat – zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a także osób niepełnosprawnych.

Pod potrzeby klubu Senior+ w Pniewie wygospodarowano duże pomieszczenie wyposażone, które zostało gruntownie wyremontowane i umeblowane. Jest sprzęt RTV, urządzenia do ćwiczeń oraz kuchnia i łazienka. Wszystko po to, aby starsi mieszkańcy Pniewa i okolicy mieli miejsce spotkań i zajęć aktywizujących i integrujących seniorów. Na otwarcie placówki przyszło około stu seniorów.
- Liczna obecność Seniorów Gminy Łomża podczas konferencji utwierdza nas w przekonaniu, że działania kierowane do tej grupy społeczeństwa są bardzo pożądane - mówił Piotr Kłys wójt Gminy Łomża. - Cieszy mnie fakt, że nasi Seniorzy są i chcą być nadal aktywni. Pamiętajmy, że kluby seniora - bo niebawem powstanie następny w Podgórzu – to budowanie również naszej przyszłości, ponieważ my też będziemy kiedyś seniorami. W gminie seniorów przybywa, w związku z tym nasze działania skupiają się nie tylko na budowie infrastruktury gminy, ale również w kierunku społeczeństwa, w tym przypadku emerytów – mówił.

Poza przemowami przybyłych na uroczystość vipów seniorzy z Pniewa posłuchali także wykładu Agaty Gołębiewskiej, doktora nauk o zdrowiu i adiunkta Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży o profilaktyce dla seniorów, czyli o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Przy okazji prezentowały się również Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii, które przygotowało ćwiczenia ogólnousprawniające i stoisko do masażu pleców oraz Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa, które przeprowadziło: pomiar ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji oraz udostępniło materiały edukacyjne na temat profilaktyki nadciśnienia tętniczego. Spotkanie uświetnił występ Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża. 
- Bardzo miło jest, kiedy nie zapomina się o starszych ludziach, którzy kiedyś też brali czynny udział w tworzeniu gminy, poprzez swoją pracę w przedsiębiorstwach, czy też w gospodarstwach rolnych. Teraz, gdy jesteśmy na emeryturze, a nasze dzieci przejęły nasze prace mamy bardzo dużo wolnego czasu. Jednak to, że jesteśmy na emeryturze, nie oznacza że powinniśmy zostać w domach, wręcz przeciwnie – chcemy z nich wychodzić - mówiła pani Kazimiera.

na podstawie informacji UG Łomża
fot. UG Łomża

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
cz, 18 października 2018 10:36
Data ostatniej edycji: cz, 18 października 2018 10:45:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę