Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Prokuratura sprawdzi biomasową inwestycję MPEC?

Dwóch członków Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży złożyło w Prokuraturze Rejonowej w Łomży wniosek o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego „w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa” w MPEC. Wniosek dotyczy inwestycji związanej z budową kotła na biomasę oraz wyboru inżyniera kontraktu, który ma nadzorować prowadzenie tej inwestycji. Wpływ takiego wniosku potwierdza prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży.

Wniosek złożyli Daniel Oliva i Henryk Piekarski. Pierwszy z nich jest członkiem Rady Nadzorczej MPEC od marca ubiegłego roku. Stanowisko objął ze wskazania prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który jednoosobowo pełni funkcje właścicielskie miejskiej spółki. Piekarski w RN MOEC zasiada od wielu lat. Jest jednym z dwóch przedstawicieli załogi w tym gremium. 
Na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej MPEC Oliva próbował wprowadzić pod obrady wniosek o odwołanie prezesa spółki Radosława Żegalskiego, ale nie zyskał on poparcia pozostałych członków RN. 
W uzasadnieniu przekazanej nam kopii wniosku złożonego w prokuraturze, piszą o ataku medialnym, po tym jak na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej podjęli próby wyjaśnienia „zawikłanych układów” z tą inwestycją  oraz o rzekomych wcześniejszych groźbach prezesa spółki „jeśli nie wycofam się z tematu wyjaśniania zasadności prowadzenia inwestycji”. 

Na razie nie wiadomo jak do wniosku ustosunkuje się prokuratura. Prawdopodobnie zostanie wszczęte tzw. postępowanie sprawdzające.  Jego celem jest ustalenie czy w ogóle jest dopuszczalne wszczęcie śledztwa lub dochodzenia, a więc, czy zachodzi sytuacja „uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa”.  Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego prokuratorzy podejmują decyzji o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego lub o jego wszczęciu. 

Trzeba dodać, że Daniel Oliva jest kandydatem na radnego miejskiego z listy PiS, a Henryk Piekarski jako szef regionalnych struktur NSZZ Solidarność kilka tygodni temu udzielał oficjalnego poparcia „Solidarności” dla Agnieszki Muzyk, kandydatki PiS na nowego prezydenta Łomży.

cz
wt, 16 października 2018 17:06
Data ostatniej edycji: wt, 16 października 2018 17:08:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę