Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 września 2022 napisz DONOS@

Prokuratura sprawdzi biomasową inwestycję MPEC?

Dwóch członków Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży złożyło w Prokuraturze Rejonowej w Łomży wniosek o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego „w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa” w MPEC. Wniosek dotyczy inwestycji związanej z budową kotła na biomasę oraz wyboru inżyniera kontraktu, który ma nadzorować prowadzenie tej inwestycji. Wpływ takiego wniosku potwierdza prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży.

Wniosek złożyli Daniel Oliva i Henryk Piekarski. Pierwszy z nich jest członkiem Rady Nadzorczej MPEC od marca ubiegłego roku. Stanowisko objął ze wskazania prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który jednoosobowo pełni funkcje właścicielskie miejskiej spółki. Piekarski w RN MOEC zasiada od wielu lat. Jest jednym z dwóch przedstawicieli załogi w tym gremium. 
Na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej MPEC Oliva próbował wprowadzić pod obrady wniosek o odwołanie prezesa spółki Radosława Żegalskiego, ale nie zyskał on poparcia pozostałych członków RN. 
W uzasadnieniu przekazanej nam kopii wniosku złożonego w prokuraturze, piszą o ataku medialnym, po tym jak na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej podjęli próby wyjaśnienia „zawikłanych układów” z tą inwestycją  oraz o rzekomych wcześniejszych groźbach prezesa spółki „jeśli nie wycofam się z tematu wyjaśniania zasadności prowadzenia inwestycji”. 

Na razie nie wiadomo jak do wniosku ustosunkuje się prokuratura. Prawdopodobnie zostanie wszczęte tzw. postępowanie sprawdzające.  Jego celem jest ustalenie czy w ogóle jest dopuszczalne wszczęcie śledztwa lub dochodzenia, a więc, czy zachodzi sytuacja „uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa”.  Po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego prokuratorzy podejmują decyzji o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego lub o jego wszczęciu. 

Trzeba dodać, że Daniel Oliva jest kandydatem na radnego miejskiego z listy PiS, a Henryk Piekarski jako szef regionalnych struktur NSZZ Solidarność kilka tygodni temu udzielał oficjalnego poparcia „Solidarności” dla Agnieszki Muzyk, kandydatki PiS na nowego prezydenta Łomży.

220810024636.gif
cz
wt, 16 października 2018 17:06
Data ostatniej edycji: wt, 16 października 2018 17:08:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę