Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Większe rządowe wsparcie na ul. Niemcewicza

Główne zdjęcie
Prace remontowe na ul. Niemcewicza

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zwiększył rządowe wsparcie na remont ulicy Niemcewicza w Łomży. Z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej Łomża pierwotnie otrzymała niespełna 1,1 mln zł, a teraz dodatkowo jeszcze blisko 775 tys. zł. Za remont ulicy, która ma zakończyć się jesienią przyszłego roku miasto ma zapłacić 5 mln 875 tys. zł.

Ulica Juliana Ursyna Niemcewicza ma  681 metrów długości i sięga od skrzyżowania z ul. Zawadzką w okolicy kościoła Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową w okolic cmentarza. To ważna ulica, bo przebiega przez środek dużego osiedle bloków i przy niej znajdują się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Przedszkola Publiczne nr 14 i 15. 
Przetarg na wybór wykonawcy drogi ogłoszono wiosną i zapowiadano, że prace uda się przeprowadzić w całości w tym roku. Wówczas władze miasta głośno liczyły, że otrzymają 85% dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, ale okazało się, że przyznano jedynie 1 mln 82 tys. 845,95 zł. Te pieniądze trzeba było wykorzystać w tym roku dlatego zdecydowano się na rozbicie prac remontowych ul. Niemczewicza na dwa lata. Remont rozpoczął się w połowie września. Prace trwają na odcinku od ul. Przykoszarowej do Małachowskiego. 
Urząd Miasta poinformował o podpisaniu umowy na zwiększenie rządowego dofinansowania do remontu ul. Niemcewicza o prawie 775 tys. zł.  Teraz dotacja na remont ulicy wynosi teraz 1 mln 857 tys. 261,98 zł i - i jak zaznaczają pracownicy urzędu - stanowi 32 proc. wartości całej inwestycji. 

Zgodnie z planami władz miasta w tym roku ma być zrealizowane 40% inwestycji, a reszta prac w przyszłym roku. Termin ukończenia remontu ul. Niemcewicza to październik 2019 rok.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę