Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Ewakuacja w Kolnie

Główne zdjęcie
fot. KPP Kolno

Ponad dwa tysiące mieszkańców Kolna zostało ewakuowanych w poniedziałek późnym popołudniem. Robotnicy pracujący przy budowie ul. Wojska Polskiego znaleźli dwa duże niewybuchy. Nim podnieśli je saperzy trzeba było przeprowadzić ewakuowację okolicznych domów.

fot. KPP Kolno
fot. KPP Kolno
fot. KPP Kolno
fot. KPP Kolno

O znalezieniu dwóch niewybuchów w Kolnie policja informowała o godz. 15.30. Niebezpieczne znalezisko odkryto podczas remontu ul. Wojska Polskiego którą prowadzi droga krajowa nr 63. Niewybuchy znajdowały się przy wyjeździe z Kolna w kierunku Pisza. Policja zamknęła ulicę w oczekiwaniu na saperów. Ci gdy dotarli na miejsce zdecydowali o ewakuacji okolicy.

Ewakuacji poddano galerię handlową z ok. 12 sklepami, dwa bloki mieszkalne oddalone od miejsca ujawnienia niewybuchow o ok. 200 metrów oraz domy jednorodzinne przy ul. Brzozowa i Dębowa. Dla tych mieszkańców utworzone zostały punkty zborne w Szkole Podstawowej nr 1 i 2. Znacznie poważniejszą była kwestia ewentualnej ewakuacji pobliskiego szpitala. Ostatecznie zdecydowano, że prsonel i pacjenci będą przesunięci w skrzydlo najodleglejsze.

Dopiero po godzinie 21. saperzy mogli podnieść niewybuchy. Byly to dwa pociski artyleryjskie o długości ok. 60 cm. Po ich  wywiezieniu mieszkańcy miasta mogą bezpieczne wracać do domów i mieszkań.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę