Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Zawadzkiej brakuje tylko znaków, Nowogrodzkiej dużo więcej

Główne zdjęcie
Ul. Zawadzka

We wtorek miał upłynąć termin zakończenia budowy przedłużenia ulicy Zawadzkiej i modernizacji ul. Nowogrodzkiej od skrzyżowania z Sikorskiego do granic miasta. To największe tegoroczne inwestycje drogowe w Łomży, a wartość umów podpisanych z wykonawcami przekraczała 25,5 mln zł. Niestety kierowcy muszą jeszcze poczekać, by móc w pełni korzystać z nowych ulic. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza termin realizacji zawadzkiej przesunięto do 26 października, a Nowogrodzkiej do 30 listopada.

Budowę ul. Zawadzkiej prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego. Wartość podpisanego na początku roku kontraktu opiewała na niemal 14 mln zł. 
- Na przedmiotowej inwestycji wykonano już wszystkie roboty budowlane poza oznakowaniem poziomym i pionowym – podaje Czech zaznaczając, że zgodnie z aneksem z 29 sierpnia 2018 r., podpisanym w związku z wykonaniem robót dodatkowych, nowy termin ukończenia wszystkich prac określony został na 26 października 2018 r.  Do tego czasu ma odbyć się odbiór techniczny tej drogi. Nie oznacza to, że wtedy kierowcy będą mogli na nią wjechać, choć fizycznie droga jest już wybudowana, bo wcześniej musi zostać wydane pozwolenie na jej użytkowanie
- Wniosek o pozwolenie na użytkowanie złożony zostanie niezwłocznie po podpisaniu protokołu odbioru robót oraz zasięgnięciu opinii wynikających z art. 56 prawa budowlanego (inspekcji sanitarnej i straży pożarnej – dop. red.) – podaje Czech. - Ostateczny termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zależny jest od wspomnianych w ustawie organów.
Trzeba przypomnieć, że ciągle trwa procedura uzyskiwania „prawomocności” decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, na podstawie której budowano Zawadzką. Nie wiadomo czy jej brak będzie problemem. Zgodnie z prawem do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie należy dołączyć m. in. kopię ostatecznej decyzji dotyczącej pozwolenia na budowę, przy czym – jak zaznaczają prawnicy - wymagane jest również potwierdzenie jej ostateczności. 

Jeszcze dłużej będziemy musieli poczekać na zakończenie prac na ul. Nowogrodzkiej. Umowa na jej realizacje była podpisana w listopadzie ubiegłego roku. Firma BIK-PROJEKT za przebudowę z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 645 miała otrzymać 11 mln 558 tys. 774,41 zł. Prace miały być zakończone 2 października, ale – jak podał Łukasz Czech - zgodnie z aktualnym harmonogramem zaawansowanie robót na ul. Nowogrodzkiej wynosi na obecną chwilę około 75%.
- Termin realizacji ulicy Nowogrodzkiej przedłużono do 30 listopada 2018 r. Zmiana terminu zakończenia realizacji inwestycji wynika głównie z powodu konieczności wykonania robót dodatkowych spowodowanych napotkaniem gruntów nienośnych (torfów) pod konstrukcją drogi – tłumaczy miejski urzędnik.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę