Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Dziki znowu do ostrzału

Główne zdjęcie
Żółtymi kropkami zaznaczono cztery tegoroczne przypadki wystąpienia ASF u dzików na terenie powiatu łomżyńskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży nakazał odstrzał sanitarny 35 dzików. Nakaz mają wykonać myśliwi z obwodów łowieckich na terenie powiatu łomżyńskiego. Na odstrzał dzików mają czas do końca listopada.

Sanitarny odstrzał dzików ma związek z zapobieganiem rozpowszechniania się afrykańskiego pomoru świń. Trzy czwarte obszaru powiatu łomżyńskiego znajduje się w tzw. czerwonej strefie, a reszta w żółtej choroby – obszar ochronny. 
Dzierżawcy i zarządcy obwodów łowieckich lub ich części, położonych na terenie całego powiatu
łomżyńskiego, nakazano niezwłoczne dostarczanie tusz odstrzelonych dzików do miejsc wskazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży oraz zagospodarowanie ich do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego lub przeznaczenie do utylizacji.

Dodajmay, że tylko w tym roku w Polsce potwierdzono około dwóch tysięcy przypadków wystąpienia ASF u dzików. W tej liczbie są czery z terenu powiatu łomżyńskiego.

230804070022.gif
cz
pon, 01 października 2018 08:19
Data ostatniej edycji: pon, 01 października 2018 08:23:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę