Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Milion egzaminów na 20-lecie WORD-u

Główne zdjęcie
Cezary Kisiel, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży

- Od lat jesteśmy na czele rankingów zdawalności egzaminów i podejścia do klienta – mówi Cezary Kisiel, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Łomży. W sobotę WORD świętował 20-lecie powstania. Pierwsze egzaminy na prawo jazdy w bazie przy ul. Zjazd w Łomży zdawano 1. lipca 1998 roku. Wówczas 27 osób podeszło do egzaminu teoretycznego i 48 do praktycznego. Kazimierz Filipkowski i Krzysztof Załęski, którzy egzaminują kierowców w Łomży od początku, dziś zostali uhonorowani odznakami „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” nadanymi im przez Ministra Infrastruktury.

20-lecie istnienia WORD świętował w sobotę. W rogu placu, na którym odbywają się egzaminy kierowców, rozstawiono scenę, a wokół niego karuzelę, dmuchaną zjeżdżalnię, stoisko z watą cukrową czy grill z kiełbaskami i kocioł z grochówką. Na imprezę przyszli pracownicy, przedstawiciele współpracujących szkół jazdy, ale także zwykli mieszkańcy. 
Cezary Kisiel, dyrektor  placówki od lutego 2017 roku, przypominał historię utworzenia ośrodka przez ostatniego Wojewodę Łomżyńskiego Sławomira Zgrzywę, lokalizacji go w pomieszczeniach dawnego LOK-u przy ul. Zjazd, i że przez niemal 19 lat WORD-em zarządzał Mirosław Oliferuk. Kisiel podkreślał, że od chwili powstania do dziś przeprowadzono tu około milion egzaminów – ok. 400 tysięcy teoretycznych i 600 tysięcy praktycznych. Mówi, że ośrodek zajmuje się nie tylko egzaminowaniem przyszłych kierowców, ale także działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze. Podkreśla, że przez te 20 lat, na takie działania placówka wydała ponad 2 miliony złotych. 
Chwalił się, że WORD Łomża jest wysoko oceniany w kraju i że stale się rozwija – teraz buduje nowoczesny plac manewrowy. 
- Będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać klientów i przeprowadzać jeszcze więcej egzaminów – mówił Cezary Kisiel, podkreślając, że skorzystają na tym wszyscy – starający się o prawo jazdy, pracownicy, ale i miasto Łomża. 
- Łomżyński WORD często się wyróżnia na tle pozostałych w województwie – gratulował Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego przekazując dyrektorowi WORD pamiątkowy grawerton. Krajewski apelował też do kierowców o ostrożną jazdę.
- Pokusa jest coraz większa, mamy coraz szybsze samochody, ale liczby na znakach ograniczenia prędkości się nie zmieniają – mówił nawiązując zapewne do zatrzymania przez policję posła Lecha Kołakowskiego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. 
Jacek Piorunek, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego wspominał, że 20 lat temu to on, jako pracownik Urzędu Wojewódzkiego przygotowywał dokument, którym wojewoda Zgrzywa powołał pierwszego dyrektora WORD Łomża Mirosława Oliferuka. - Nikt wtedy nie myślał, że ten ośrodek stanie się jednym z najlepszych w Polsce - mówił. 
Piorunek wspominał także, gdy był członkiem zarządu województwa, i gdy WORD Łomża miał na koncie blisko 20 milionów złotych, to niektórzy z władz województwa zastanawiali się jak te pieniądze z WORD-u wyprowadzić. - Myśmy robili wszystko, aby te pieniądze w Łomży zostały i zostały dobrze wykorzystane – mówił wskazując, że przeznaczono je na rozbudowę ośrodka. 
Na jubileusz do Łomży przyjechali m.in. dyrektorzy WORD-ów z Suwałk i Białegostoku. Gratulowali osiągnięć i zapewniali, że nie zazdroszczą, lecz cieszą się, że WORD w Łomży tak się rozwija.

Foto: Cezary Kisiel, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę