Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Ciepła woda całą dobę. Od poniedziałku w ŁSM

Po latach „oszczędzania” Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się zrezygnować z nocnych wyłączeń ciepłej wody. - Od 1 października ciepła woda ma być dostępna dla wszystkich mieszkańców przez całą dobę – zapowiada Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM podkreślając, że o takiej decyzji zarządu została poinformowana Rada Nadzorcza spółdzielni i nie było żadnych głosów przeciwko. Przed rokiem ŁSM zrobiła ankietę w tej sprawie wśród mieszkańców, ale odzew był bardzo mały.

Przez ostatnie 18 lat  mieszkańcy bloków ŁSM nie mogą korzystać z ciepłej kąpieli po północy. Przez cztery godziny na dobę wyłączane były pompy, które zapewniały dopływ ciepłej wody do kranów w godzinach, gdy jej zużycie było najmniejsze. Przekonywano, że to po to, aby wszyscy oszczędzali, a niedogodności z zimnym nocnym prysznicem miały dotyczyć tylko nielicznych. Przez lata, mimo co jakiś czas pojawiających się utyskiwaniach „tych nielicznych”, od 24.00 do 4.00 ciepła woda była ledwie letnia. 
Przed rokiem nowe władze ŁSM podały, że z najnowszych wyliczeń wynikało, że oszczędności są niewielkie - około 50 zł oszczędności miesięcznie dla budynku czteroklatkowego z 45 lokalami. Przeprowadzono ankietę w sprawie ponownego włączenia na całą dobę ciepłej wody, ale wzięło w niej udział mniej niż 10% mieszkańców. Teraz decyzję podjął zarząd spółdzielni.
- Od 1 października 2018 roku przywracamy ciepłą wodę użytkową przez całą dobę we wszystkich naszych zasobach – mówi Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM. Podkreśla, że uciążliwość braku ciepłej wody po północy jest zbyt duża dla wielu mieszkańców, a ewentualne oszczędności są niewielkie. Mówi także, że takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi także funkcjonowanie ciepłowni miejskiej, dla której ŁSM jest głównym odbiorcą.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę