Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski straci prawo jazdy?

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

Poseł Lech Kołakowski miał pędzić przez Piątnicę z prędkością 108 km/h. To o 58 km/h za szybko. Jak podaje Gazeta Współczesna zdarzenie miało miejsce w ubiegły wtorek, po godzinie 20. Gazeta podaje, że poseł nie zasłaniał się immunitetem, ale odmówił przyjęcia mandatu.

Gazeta Współczesna informują o zdarzeniu podaje, że policjanci, którzy „złapali” posła prawa jazdy nie mogli mu zatrzymać, bo kierowca nie miał go przy sobie. 
- Policjanci sporządzili z kontroli notatkę służbową. W sprawie wykroczenia, którego dopuścił się kierowca, będą prowadzone dalsze czynności – podaje gazeta wyjaśnienia nadkomisarza Tomasza Krupy, rzecznik podlaskiej policji. 

Gazeta Współczesna podaje, że teraz Komenda Główna Policji będzie musiała zwrócić się do Sejmu o uchylenie posłowi immunitetu, aby pociągnąć go odpowiedzialności za brawurową jazdę. W przypadku pozytywnej decyzji, najpewniej do sądu skierowany zostanie wniosek o ukaranie posła. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 51 km/h grozi mandat w wysokości od 400 do 500 złotych oraz 10 punktów karnych. 
Zgodnie z uchwalonymi przez posłów PiS przepisami za takie przewinienie, poseł Kołakowski powinien także stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Nie udało nam się skontaktować z posłem Kołakowskim, aby mógł odnieść się do tych doniesień. 

źródło: Gazeta Współczesna - Poseł Lech Kołakowski zatrzymany przez policję. Jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h na godzinę i bez prawa jazdy

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę