Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Minister w Jarnutach: „To wam się drogie dzieci należy”

- Spełniają się nasze marzenia. Bardzo długo czekaliśmy. Wydawało się, że nigdy to nie nastąpi – mówiła Grażyna Lusa, dyrektor szkoły podstawowej w Jarnutach koło Łomży. Wczoraj wieczorem w szkolnym korytarzu wójt gminy Piotr Kłys podpisał z wiceministrem sportu i turystyki Jarosławem Stawiarskim umowę na dotację do budowy tu dużej sali gimnastycznej. Gmina dostanie niemal 3,4 mln zł, czyli według szacunków 70% wartości inwestycji. - To jest znak czasu, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego inwestuje tam, gdzie są białe plamy, gdzie nie ma takiej infrastruktury – mówił wiceminister Stawiarski, podkreślając, że „rząd stoi na stanowisku, że trzeba wyrównywać szanse” społeczności z mniejszych miejscowości z tymi z wielkich miast.

Tego samego wieczoru wiceminister podpisał umowę także z wójtem Śniadowa Rafałem Pstrągowskim na dotację rzędu 1 mln zł na budowę sali gimnastycznej w Szczepankowie.  Podpisaniu umowy przyglądały się dziesiątki dzieci, ale także licznie przybyli ich rodzice.
- Te sale będą służyły nie tylko uczniom, ale  całej społeczności. Mam nadzieje, że ich drzwi nie będą zamykały się do 22.00 – mówił wiceminister. Zachęcał też wszystkich, nie tylko dzieci, do aktywnego uprawiania sportu. - Tylko przez rozwój bazy sportowej będziemy zapobiegać degradacji naszego społeczeństwa -  podkreślał wyrażając nadzieję, że za 2-3 lata nie będzie miejscowości bez sali gimnastycznej i nie będzie miast bez basenów. - To wam się drogie dzieci należy – mówił Jarosław Stawiarski.
Za ministerialne dotacje dziękowali wójtowie. Piotr Kłys podkreślał, że to dzięki rządowi PiS gmina Łomża mogła zyskać dotację rzędu 70% kosztów inwestycji, bo dotychczas można było zdobyć maksymalnie 33%. 
- Zawsze chcieliśmy budować salę w Jarnurtach, ale zawsze były problemy z pieniędzmi. Bez tych pieniędzy (dotacji – dop. red.) tej inwestycji by nie było – mówił Kłys.     
Wójt Pstrągowski dziękując za tę dotację mówił, że po wprowadzeniu reformy oświaty i przywrócenie 8-letnich podstawówek „potrzeba stworzenia dobrych warunków do uprawiania sportu w szkołach stała się jeszcze bardziej pilna”. 

W „uroczystości” podpisania umów uczestniczyli także posłowie Bernadeta Krynicka i Kazimierz Gwiazdowski. Wójtowie, ale i wiceminister Stawiarski podkreślali ich zaangażowanie w doprowadzenie do realizacji sal gimnastycznych i dziękowali za nie. Poseł Krynicka cieszyła się, że środki na sport płyną do naszej Ziemi Łomżyńskiej. Zachęcała do wysiłku fizycznego, bez którego „nie będzie zdrowego ducha”. Chwaliła wójtów, że „są wzorem troski o sprawy lokalne”.
Poseł Gwiazdowski gratulował radnym tych gmin, że „podjęli mądre decyzje” o przeznaczeniu środków na te inwestycje sportowe, a nie np. na kawałek kolejnej drogi. Mówił, że są wielkie potrzeby w środowisku wiejskim i że obecnie jest bardzo dużo projektów ministerialnych, nie tylko w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po które można sięgać. Mówił też, że z danych MSiT wynika, że województwo podlaskie jest w grupie województw z których składanych jest najmniej wniosków o dotacje. 
- My jesteśmy po to, aby państwu pomagać. Kto nas prosi o pomoc, tej gminie pomagamy – mówił poseł Gwiazdowski.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę