Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pięciu kandydatów już jest

Główne zdjęcie
Radny Zbigniew Prosiński chce być prezydentem Łomży

Pięciu kandydatów na fotel prezydenta Łomży zarejestrowała już Miejska Komisja Wyborcza w Łomży. Wśród nich są dwie „niespodzianki” - Zbigniew Prosiński i Tadeusz Zaremba.

Teoretycznie o fotel prezydenta Łomży w wyborach 21 października może rywalizować nawet 8 kandydatów. Tyle komitetów zgłosiło listy na radnych w co najmniej dwóch okręgach wyborczych, tym samym uzyskując prawo do wystawienia swojego kandydata na prezydenta miasta. Póki co z tej możliwości skorzystało pięć komitetów. Jako pierwszy została zarejestrowany Maciej Andrzej Borysewicz (lat 39) zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Niedługo później swojego kandydata zgłosił PiS czyli Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Tym kandydatem jest Agnieszka Barbara Muzyk lat 46.
Teraz do grona pretendentów dołączyło trzech kolejnych śmiałków. To – zapowiadany wcześniej Dariusz Jerzy Janicki (55 lat) wystawiony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem, oraz  Zbigniew Prosiński i  Tadeusz Zaremba. Zbigniew Prosiński (39 lat) został wystawiony przez Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy, a Tadeusz Zaremba (66 lat) zarejestrował się z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Łomża.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija w środę 26 września o północy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę