Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?

Gdzie szukać zespołu na wesele? Co ustalić przed rozmową z muzykami? O jakie kwestie zapytać w trakcie spotkania? Podpowiadamy jak znaleźć idealny zespół na wesele.

Zdecydowana większość osób zapytana o to, jaki był najważniejszy dzień ich życia wskazuje w pierwszej kolejności datę narodzin swojego dziecka, a później dzień ślubu. Nic więc dziwnego, że niemalże wszystkie pary przygotowujące się do zawarcia związku małżeńskiego przykładają ogromną uwagę do organizacji omawianego wydarzenia. A pracy nie brakuje zwłaszcza, jeśli na wesele zaproszona została spora ilość gości. Tym, o co należy zadbać w pierwszej kolejności jest między innymi wybór oprawy muzycznej. Jak zatem wybrać zespół, który spełni nasze oczekiwania? O co zapytać muzyków przed podpisaniem umowy?

Jak znaleźć zespół na wesele?

Poszukiwania zespołu muzycznego warto rozpocząć od zrobienia małego research’u wśród rodziny i znajomych. Być może ktoś zna godny polecenia zespół? W następnej kolejności warto odwiedzić portale ślubne, takie jak Wedding.pl. Na wspomnianej platformie znajdziemy użyteczną wyszukiwarkę firm z branży ślubnej. Wystarczy wskazać konkretne miasto, a już po chwili otrzymamy listę usługodawców działających w danej okolicy. Wyniki dla Łomży będą przedstawiały się w następujący sposób: https://wedding.pl/zespoly-weselne/lomza.

Co sprawdzić przed spotkaniem z zespołem?

Zdecydowana większość zespołów weselnych posiada stronę internetową, na której publikuje próbki swoich nagrań. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ wspomniane fragmenty dadzą nam obraz stylu gry danych muzyków. Jeśli takowy będzie nam odpowiadał to nie pozostaje nic więcej, jak tylko zadzwonić do zespołu. Podczas rozmowy telefonicznej koniecznie zapytajmy o wolne terminy. Może się bowiem okazać, że w dniu naszego ślubu zespół nie będzie dostępny. W takiej sytuacji kontynuowanie rozmowy nie ma większego sensu. Na końcu zapytajmy o cenę usługi oraz jej zakres i – jeśli będą nam one odpowiadać - umówmy się na spotkanie.

O co zapytać podczas spotkania?

Podczas spotkania z zespołem zapytajmy o kwestię prowadzenia wesela. Który z członków wcieli się w rolę konferansjera i jakie są jego propozycje zabaw? Czy w przypadku rezygnacji z zabaw możemy liczyć na zniżkę? Jakie wygląda moment oczepin? Odpowiedzi na te pytania dadzą nam ogólny obraz tego, jak zespół wyobraża sobie przebieg wesela.

Na samym końcu dopytajmy o kwestię przerw (jak często są robione i ile trwają, czy w czasie ich trwania jest puszczana muzyka z odtwarzacza) oraz czas pracy (do której godziny będzie grał zespół). Warto także zapytać o możliwość obejrzenia występu na żywo. W końcu nic nie da nam większej pewności dobrego wyboru, niż zobaczenie muzyków w akcji.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę