Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rowerzyści ruszają za pieszymi pielgrzymi na Jasną Górę

Już tylko 125 kilometrów dzieli pielgrzymów łomżyńskich od Jasnej Góry. Pątnicy idą 10. dzień. Za sobą mają ponad 300 km. Przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski pątnicy dojdą w sobotę. Grupa ponad tysiąca osób mimo trudów podróży nie topnieje, a wręcz przeciwnie czym bliżej celu pielgrzymki pątników przybywa. W sobotę dołączą do nich diecezjalni rowerzyści, którzy dziś z Ostrowi Mazowieckiej wyruszyli na Jasną Górę.

Pielgrzymi idą z hasłem “Pozostań z nami Panie”. Codziennie poza trudem - dziesiątkami przebytych kilometrów, przeżywają także radość wspólnoty i modlitwy. Wczoraj pokonali jeden z najdłuższych odcinków. W ciągu całego dnia przeszli ponad 37. Dłuższy był tylko odcinek jaki pokonano pierwszego dnia pielgrzymowania.
Pielgrzymka nocowała na terenie diecezji radomskiej w Sierosławicach i Kazaniowe, oddalonych o ok. 20 km od Radomia i 100 km od Warszawy. Dziś pątnicy tradycyjnie wstali o godzinie 5 rano, by godzinę później wyruszyć w trasę.
Dziś rano o Mszy św. sprzed kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej w pielgrzymkę na Jasną Górę ruszyli rowerzyści. Pątnicy na rowerach – jest ich 26-ciu - do stóp jasnogórskiego klasztoru dojadą w sobotę by wspólnie z pielgrzymami XXI Pieszej Pielgrzymki Diecezjalnej wejść na wały klasztoru i by razem z nimi modlić się przed obrazem Marki Bożej Królowej Polski.

więcej o XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę na stronie www.pielgrzymka.lomza.opoka.org.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę