Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Do Warszawy dojedziemy szybciej

Główne zdjęcie
Nowa S8 - węzeł Dybki (fot. GDDKiA)

W poniedziałek w samo południe ma zostać udostępniony kierowcom 16-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba. To mniej więcej w połowie drogi do Wyszkowa.

Odcinki S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Wyszkowem to ostatnie brakujące fragmenty ekspresówki pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Budowę drogi podzielono na dwa zadania: Ostrów Mazowiecka - węzeł Poręba (o długości 16,11 km) i od węzła Poręba do Wyszkowa (13 km). Zgodnie z pierwotnymi planami oba odcinki miały być oddane do użytku już w połowie lipcu 2018 roku, ale pojawiły się opóźnienia. 
Teraz Rafał Malinowski z białostockiej GDDKiA, która realizuje inwestycję, zaprasza dziennikarzy na „symboliczne udostępnienie kierowcom drogi ekspresowej S8 na odcinku od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej (16,1 km)”. Ma to nastąpić w poniedziałek punktualnie o godz. 12.00. Na uroczystości zaplanowanej na węźle drogowym Dybki obecni mają być przedstawiciele rządu. 
Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami odcinek od Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba ma „uzyskać przejezdność” co oznacza, że kierowcy będą mogli jechać dwoma jezdniami drogi w przeciwnych kierunkach, ale że wokół ciągu głównego prowadzone nadal będą prace wykończeniowe. Dlatego prędkość na takiej drodze jest ograniczona zazwyczaj do 100 km/h, ale miejscami mogą pojawiać się większe utrudnienia i dodatkowe ograniczenia prędkości.

Reszta dwujezdniowej trasy od węzła Poręba do Wyszkowa  ma być udostępniona kierowcom za miesiąc.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę