Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Przedwyborcze niedomówienia...

Główne zdjęcie
Ratusz

Emocje zaczynają dawać o sobie znać w póki co jeszcze niemrawej kampanii wyborczej w Łomży. W środę była wiceprezydent ds. oświaty krytykowała rozrzutność na „fajerwerki” publicznych pieniędzy jej byłego pryncypała i cięcia zajęć dodatkowych w szkołach. W piątek on mówił, że to nieprawdziwe informacje i sugerował, że to na jej polecenie te zajęcia z arkuszy usunięto, a on w wakacje „po wysłuchaniu próśb” dokonał zmian wprowadzając prawie 400 godzin dodatkowo płatnych w tygodniu. Gdy dziennikarze chcieli zadać pytania prezydent... uciekł.

Mariusz Chrzanowski mówił, że „cała procedura tworzenia arkuszów” jest skomplikowana i wymaga m.in. opinii kuratora. Mówił, że on, po odwołaniu Agnieszki Muzyk z funkcji zastępcy prezydenta 25 maja, arkusze organizacyjne szkół na nowy rok szkolny otrzymał od ówczesnego naczelnika wydziału edukacji 28 maja, a zgodnie z prawem musiały być one zatwierdzone do 29 maja. 
- W związku z tym czasu na jakiejkolwiek zmiany w arkuszach nie było – przekonywał Chrzanowski, tłumacząc, że od tego czasu on sam bezpośrednio sprawuje nadzór nad oświatą. - Po bardzo wielu spotkaniach z dyrektorami, po też wysłuchaniu ich próśb, po też wskazywaniu na zasadność poszczególnych zajęć pozalekcyjnych w łomżyńskich szkołach, przez ten pracowity okres wakacji dokonane zostały zmiany. (…) Te informacje, które pojawiły się w środę, no są nieprawdziwe – mówił Chrzanowski, zaznaczając, że jako prezydent miasta „apeluje, aby zaprzestać podawania nieprawdziwych informacji”. Chrzanowski jako kandydat na prezydenta mówił, że „jeśli te informacje nie zostaną uszczegółowione, to wówczas zastanowię się nad tym, żeby nie podjąć innych kroków, które mam jako prezydent miasta... yyy jako kandydat na prezydenta”. 
Chrzanowski dziwił się także zarzutom Agnieszki Muzyk o „fajerwerki”. Mówił, że to była jego deklaracja od początku kadencji, „że wydarzenia kulturalno-rozywkowe w naszym mieście należy poszerzyć”. Mówił, że Muzyk, jako pierwszy zastępca prezydenta, przyjmując jego zaproszenie do współpracy przyjmowała jego program wyborczy i jego zamierzenia. 
- Dzisiaj, po trzech i pół roku pracy w Urzędzie Miasta pani Agnieszki Muzyk mamy sformułowania, że po prostu było to niepotrzebne - mówił. 
Chrzanowski prosił, aby w kampanii przekazywane informacje (zapewne przez kandydatów) były precyzyjne. Wskazał wypowiedź Muzyk, że z miejskich środków miałoby na galę boksu  iść ok. 50 tys. zł, a on podał, że Urząd Miejski podpisał umowę na 15 tys. zł. Prezydent dziękując dziennikarzom, że zechcieli przyjść na późne jego zaproszenie, nie chciał odpowiadać na żadne pytanie i uciekł z sali twierdząc, że spieszy się na jubileusz 40-lecia MPEC Łomża, który ponoć dziś jest gdzieś świętowany.

Z rozdanych kartek z informacją w których przedszkolach i szkołach będą dodatkowe zajęcie pozalekcyjne wynika, że w sumie ma w tym roku szkolnym być ich 396 tygodniowo. 33 dodatkowe godziny trafiły do 3 z 10 miejskich przedszkoli. W PP nr 2 będzie 11 godzin gimnastyki korekcyjnej, w PP nr 5 – 12, godzin rytmiki, a w PP nr 9 – 10 godzin rytmiki. W szkołach podstawowych będzie dodatkowo płatnych 297 godzin zajęć. W SP nr 1 – 63 godzin, w SP nr 2 – 21., w SP nr 4 – 19., w SP nr 5 – 47., w SP nr 7 - 67., w SP nr 9 – 26. i SP nr 10 – 53.
Jak podano w szkołach ponadgimnazjalnych ma być w sumie 66 dodatkowych godzin, 22 z nich trafiły do ŁCRE, które szkołą nie jest. Zgodę na dodatkowe godziny poza podstawę programową otrzymały: I LO – 18 godzin, III LO – 5 godzin, ZSTechnicznych na Zielonej – 6 godzin, „Ekonomik” - 15 godzin.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę