Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wyborczy „Pakiet seniora” KWW „Przyjazna Łomża”

Niższe ceny za wywóz śmieci, swoiste „spółdzielnie seniorów”, stworzenie zakładu pielegnacyjno-opiekuńczego i godne środki z budżetu miasta dla łomżyńskiego hospicjum. To niektóre z ofert komitetu wyborczego „Przyjazna Łomża” dla seniorów. W piątek twórcy komitetu przedstawili „plan niezbędnych działań samorządu Łomży na rzecz umocnienia bezpieczeństwa i komfortu życia seniorów i osób niepełnosprawnych” w mieście. Pomiędzy wypowiedziami uczestników miłego w rodzinnej atmosferze spotkania Zespół Maryna śpiewał piosenki, w których wtórowała mu sala.

Liderami komitetu KWW Przyjazna Łomża są obecni radni miejscy Dariusz Domasiewicz i Tadeusz Zaremba. Ten drugi jest formalnym pełnomocnikiem komitetu, a ten pierwszy w piątek podczas spotkania pn. „Godne życie seniorów w przyjaznym otoczeniu”, mówił „mój komitet”. 
- Polityka senioralna jest bardzo ważnym elementem programu mojego komitetu „Przyjazna Łomża” - mówił Domasiewicz zawracając się do około 50 osób zebranych w sali konferencyjnej Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ul. Sadowej 2. Damasiewicz zapowiadając m.in. obniżenie o 50% opłat za śmieci dla seniorów mieszkających samotnie i o 25% dla seniorów w związkach. Później Domasiewicz uściślał, że ulgi w tych opłatach miałaby dotyczyć emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych szczególnie o najniższych dochodach, dla których każda złotówka się liczy.
W komitecie jest także Radna Ewa Chludzińska, która mówiła o potrzebie utworzenia w Łomży „społecznego banku czasu” z myślą przede wszystkim o seniorach. Jak wyjaśniała chodzi o to, aby seniorzy mogli wymieniać się usługami, pomocą i wsparciem. - Ja pomogę tobie sprzątać, a ty zrobisz mi zakupy – mówiła wskazując, że wśród seniorów w Łomży jest wiele aktywnych osób, które mają wiedzę i doświadczenie, oraz chęci żeby działać. 
Działacze KWW „Przyjazna Łomża” mówili także o potrzebie koordynacji działań miasta i różnych instytucji na rzecz seniorów, o braku oddziału geriatrycznego w szpitalu i zapowiadali w ciągu 2 – 3 lat stworzenie zakładu pielęgnaycjno-opiekuńczego.    
Obecne na spotkaniu przedstawicielki Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych poinformowały, że mają gotowy projekt na ośrodek dla 30 chorych seniorów, ale nie stać ich na zakupienie gruntu pod budowę lub na budynek w użytkowaniu wieczystym. - Starzejemy się, nie jesteśmy nieśmiertelni – apelowały o inicjatywę darczyńców, chcących na cel społeczny podarować ziemię lub budynek.
Jedna ze staruszek zaproponowała, żeby postawić nowy przystanek komunikacji miejskiej na Dwornej, aby leciwi ludzie nie musieli przechodzić na ruchliwej alei Legionów i Wojska Polskiego do przystanku na rondzie Kościuszki (w pierzei zachodniej). Kilka osób zapraszało do aktywności, m.in., w Klubie Seniora, Łomżyńskiej Radzie Seniorów, Uniwersytecie Złotego Wieku WSA , Towarzystwie Uniwersytetów Ludowych w Bursie Szkolnej nr 3. 
- Jestem święcie przekonany, że ta rada i zarząd miasta zaakceptują „Pakiet seniora”, niezależnie od wyniku wyborów – dzielił się przeczuciami co do przyszłości Tadeusz Zaremba. 

KWW „Przyjazna Łomża” póki co nie przedstawił swojego kandydata na prezydenta miasta, ale ma to zrobić w przyszłym tygodniu po zarejestrowaniu list wyborczych do Rady Miejskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę