Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Oszukują na policjanta

Policjanci z Łomży ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze podając się za policjanta. Jedna z mieszkanek poinformowała, że dobrała telefon od mężczyzny, który podając się za policjanta mówił, że ktoś włamuje się na jej konto bankowe i usiłował przekonać do przelania pieniędzy na inne. - Kobieta nie dała się oszukać – mówił Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. Policjanci szukają oszusta i ostrzegają innych przed tego typu telefonami.

Kobieta telefon odebrała dziś przed południem. Za zwyczaj oszuści podejmują więcej prób w jednym mieście czy regionie. Dzwonią na numery stacjonarne w nadziei, ze odbiorą osoby starsze, które łatwiej jest nabrać na zmyślone historyjki. Najpopularniejsze są tzw. metody oszustwa na „wnuczka”. Oszuści podają się za krewnych i proszą o pilne wspomożenie finansowe. Coraz częściej wykorzystywana jest także metoda oszustwa na policjanta, który np. ściga groźnych przestępców i prosi o pomoc, albo za opłatą pomoże wyciągnąć kuzyna z tarapatów. 
Policjanci podkreślają, że oszuści stale modyfikują swoje historyjki i w przypadku np. telefonów z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny prosi o ostrożność i rozwagę. Prosi też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o powiadomienia na numer alarmowy policji 997 lub 112.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę